Розслідувачі виявили можливу переплату за реконструкцію в обласному онкоцентрі: що кажуть у медзакладі
23 Кві, 2024 17:12
Франківське комунальне підприємство «Прикарпатський клінічний онкоцентр обласної ради» уклало угоду на реконструкцію та будівництво нових приміщень для відділення радіології за 13,6 мільйонів гривень. Журналісти стверджують, що при аналізі виявили низку переплат на 600 тисяч гривень у кошторисі реконструкції.
Аналіз кошторису провело NGL.media, пише Галка.
Реконструкція передбачає демонтаж застарілих конструкцій, оновлення фасаду та дверей, заміну підлоги, системи вентиляції, тепломереж й освітлення. Роботи планують завершити до кінця 2024.
Очікувана вартість, за підрахунками замовника, становила 14,7 млн грн. Компанія «БК Цитадель II», яка стала єдиним учасником торгів, знизила вартість до 13,6 млн грн.
При перегляді підсумкової відомості ресурсів, журналісти виявили ймовірне завищення вартості деяких будматеріалів. Загалом виявили ймовірних переплат на понад 600 тисяч грн.
“Наприклад, гранітні плити товщиною 20 мм планують купувати за 5357 грн/м2, хоча коштують вони в середньому лише 1010 грн/м2. Відтак лише на цих плитах переплата складе близько 200 тис. грн. Ще одним яскравим прикладом переплат є бетонна суміш класу B20, оцінена у кошторисі по 4515 грн/м3, хоча виробники пропонують такий бетон по 2314 грн/м3. Замовник заплатить на 224 тисяч грн більше, ніж міг би. А ціна за циркуляційну помпу взагалі перевищена вдвічі”, – пишуть в NGL.media.
Франківська компанія «БК Цитадель II» заснована у 2017 році. Підприємство не є активним учасником держзакупівель. Вперше взяла участь у 2022, вигравши підряд на 11,4 млн грн на реконструкцію пожежного депо у Франківську.
Гендиректор комунального некомерційного підприємства “Прикарпатського клінічного онкологічного центру Івано-Франківської облради” Ігор Дмитренко розповів Галці, що фактичної переплати за матеріали не було. Окрім того, у цій закупівлі закладу вдалося зекономити кошти, оскільки підрядник зробив знижку.
“Враховуючи складну ситуацію в державі й наскільки важливий і складний об’єкт ми робимо, враховуючи те, що була і проєктно-кошторисна документація, і зроблена експертиза, і були відкриті торги, переплати ніякої там бути не могло. Була зареєстрована ціна на тендері 14,7 млн грн, а підрядник наш опустив ціну на 13,6 млн грн. Тобто ми вже маємо колосальну економію. Ми все стараємося робити тільки для наших пацієнтів та нашого краю”, – каже Дмитренко.
Також Дмитренко вважає, що журналісти виявили переплату у проєктно-кошторисній документації, бо брали вартість простих матеріалів з інтернету.
“Можливо там в документації є якісь незвичні матеріали, які використовуються тільки в спеціальних сферах роботи, а їх вартість взяли з інтернету, як звичайних. Зараз кожна копійка дуже важлива і просто викидати гроші на вітер це недоцільно”, – додав Дмитренко.
Читайте також: «У найближчі 3 тижні точно не буде легше», - головний санлікар області