Розслідування “Галки” щодо Марцінківа відзначили обласною премією (ФОТО)

08 Чер, 2023 11:10

Поділитись публікацією
Розслідування “Галки” щодо Марцінківа відзначили обласною премією (ФОТО)

Уже сьомий рік поспіль, традиційно, в День журналіста оголошено підсумки обласного творчого конкурсу в номінації «журналістське розслідування» на премію Оксани Ровенчак. Одним з трьох лавреатів відзначено шеф-редактора “Галки”. 

Вадим Войтик, член Національної спілки журналістів України, організатор та керівник провідних медіа Прикарпаття, фактчекер нагороджений “за цикл актуальних фактчекінгів (фактчеків) “Ґалки”, оприлюднених упродовж 2022 – 2023 років. Перевірка фактів, тобто фактчек, є дієвим способом протистояння фейкам та маніпуляціям в інфопросторі. Фактчеки “Галки” – основа журналістських розслідувань. Вони як тренд сучасної діяльності медіа спрямовані на викриття популізму та утвердження відповідальності за публічну риторику, сприяють розвитку демократії в українському суспільстві назагал і в громадах зокрема. Уперше до фактчеку івано-франківського медіа задіяний штучний інтелект. І все ж домінує авторська перевірка фактів, базована на чинних законах України”.

Моє перше місце роботи – газета Західний кур’єр, 1992 рік. А в спілці журналістів, здається, з 1996. Але лиш нині вперше отримав нагороду. За іронією долі, відзнаку мені дали за журналістські розслідування, фактчекінги, – сказав під час нагродження п. Вадим.
Тож я дякую не лише пані Оксана Ровенчак та Івано-Франківська обласна спілка журналістів НСЖУ, але й моєму незмінному співавтору Руслан Марцінків. Хочеться вірити, що завдяки публікаціям Galka.if.ua в нього хоч деколи здригається рука“.

Премія була у повному обсязі перерахована на збір на позашляховик для 10 ОГШБ.

Також премією відзначені Оксана Дрогомирецька – за цикл авторських розслідувань про проблеми декомунізації та дерусифікації на Прикарпатті, об’єднаних темою “За правду і справедливість” та Віталій Чорненький, головний редактор видання “Голос-Інфо” – за цикл журналістських розслідувань щодо лісового господарства Прикарпаття.

З нагоди професійного свята обласна спілка журналістів вручила членам спілки особливі відзнаки, дипломи, грамоти, а також квитки членів НСЖУ медійникам, яких на нещодавньому засіданні секретаріату обласної спілки журналістів прийнято в Спілку.

Оксана Ровенчак – лавреатка премії НСЖУ «Золоте перо» та міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, авторка книг «Кардіограма» й «Дзвін у храми серця». Цьогорічний розмір премії складає 5000 грн.

Читайте також: Як молодь може наблизити перемогу і відбудовувати Україну? Про це у Франківську міркували на міжнародній конференції (ФОТО)