Розуміти потреби та подолати стереотипи: у Франківську презентували ґендерний профіль громади (ФОТО)

25 Кві, 2023 12:32

Поділитись публікацією
Розуміти потреби та подолати стереотипи: у Франківську презентували ґендерний профіль громади (ФОТО)

25 квітня в Івано-Франківську презентували ґендерний профіль міської територіальної громад. Його розробила команда ГО “Д.О.М.48.24”, підготувала Голова правління ГО Наталія Вишневецька та депутатка міськради Мар’яна Вершиніна.

Ґендерний профіль – інформаційно-аналітичний документ, що містить розділені за ознакою статі дані за різними сферами діяльності – створений для того, щоб забезпечити рівні права та можливості чоловіків і жінок, пише «Галка».

Дані, представлені у ґендерному профілі Івано-Франківської МТГ, можуть бути враховані у процесі
прийняття рішень та виробленні політик місцевої влади і не тільки для поліпшення становища як жінок, так і чоловіків. Дані у дослідженні – за 2021 рік та частково за 2022-ий.

За словами Наталії Вишневецької, основні фокуси ГО “Д.О.М.48.24” – це захист прав жінок, гендерна рівність, культура і соціальне підприємництво.

«Завдяки дослідженню, розробленою командою ГО, ми бачимо певні дані і можемо порівняти, чому є саме так. А після – досліджувати цю тему, розібратися з причинами. Наприклад, якщо ми бачимо, що у спорті набагато більше чоловіків, то це, наприклад, може означати, що у жінок менше можливостей, або ще якісь причини, які варто врахувати», – зазначила Вишневецька.

У дослідженні аналізували дані, які отримували зі сфери охорони здоров’я, від поліції, центру зайнятості і т.д.

«Таких досліджень у Франківську ще не було, і від цих даних можна відштовхуватися у майбутньому. Ми будемо працювати, щоб донести ці дані до влади, аби їх брали до уваги. Хочемо розуміти потреби людей», – додала Вишневецька.

Начальниця відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олександра Бабецька зазначила, що поліція для дослідження здебільшого надавала дані, які стосуються сфери безпеки дорожнього руху:

«Існують деякі стереотипи щодо жінок за кермом, які треба подолати. Насправді жінки обережніші, ретельніші за кермом, вони доволі уважно ставляться до водіння. Також ми надали інформацію стосовно працівниць, які у нас є на службі. Жінок-поліцейських у лавах поліції стає все більше. Аналіз ситуації з гендерним профілем також допоможе краще розуміти, як ефективніше навчати майбутніх водіїв, а це – запорука безпеки дорожнього руху».

Депутатка Мар’яна Вершиніна каже – дослідження показує, куди влада має спрямовувати зусилля, щоб раціонально розподіляти ресурси:

«Це допоможе громаді ставати успішною, розвиватися. Такі дослідження є корисними для усіх верств населення, а також і для чоловіків, і для жінок. Щодо політики, то кількість жінок-депутатів збільшилася у зв’язку з гендерними квотами. Дуже добре, що ці квоти працюють, адже на шляху до політики у жінок більше перешкод, ніж у чоловіків. Одна з причин – за статистикою, саме жінки більше доглядають за дітьми і займаються домашніми справами».

Загалом дослідження описує демографічну ситуацію, зайнятість і соціальний захист населення, ситуацію зі здоров’ям, освітою, спортом, протидію ґендерно зумовленому насильству, правопорушення, представництво чоловіків і жінок в органах самоврядування тощо.

Читайте також: Марцінківу та заступникам додадуть 50% надбавки: мер сказав, що йому не соромно