“Розвиток Карпатського регіону – додатковий потенціал для України”, – Зубко

Автор: Застава Максим

21 Лют, 2018 13:50

Поділитись публікацією
“Розвиток Карпатського регіону – додатковий потенціал для України”, – Зубко

Гірські території Карпатського регіону – Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області, – завжди перебували в зоні особливої уваги держави. Розвиток гірських регіонів України є питанням додаткового потенціалу держави, зокрема в напрямку туризму та інфраструктури. 

Читайте також: На Прикарпатті у понеділок і вівторок в школу йти не треба - негода

Про це наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час круглого столу «Формування державної політики підтримки розвитку гірських територій: досвід України та ЄС», передає прес-служба Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Карпатський регіон – це територія у майже 60 тисяч квадратних кілометрів, із 715 населеними пунктами, переважна більшість з яких – 94% – села. Це 700 тисяч населення, якому необхідно забезпечити належну якість життя.

«Ми впровадили нову оцінку щодо регіонального розвитку, яка обчислюється двома індикаторами, це – індекс регіонального людського розвитку та індекс конкурентоспроможності. І застосовуючи їх до моніторингу розвитку гірських територій, ми бачимо значно нижчі показники у порівнянні з іншими регіонами. Для розв’язання проблем, ми бачимо два паралельних напрямки, які мають в комплексі підсилювати один одного. Це – децентралізація та продовження і прискорення об’єднання громад у гірських районах, а також формування нової державної політики розвитку гірських територій через прийняття необхідного законодавства», — наголосив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що в гірських територіях на сьогодні сформовані ОТГ: Львівська обл. – 1 ОТГ, Закарпатська обл. – 2 ОТГ, Чернівецька обл. – 6 ОТГ та Івано-Франківська обл. – 10 ОТГ.

«Децентралізація та об’єднання дає в першу чергу нову якість послуг у всіх сферах – освіті, медицині, адмінпослугах, безпеці тощо, дає фінансові можливості через ДФРР і субвенції для ОТГ впроваджувати проекти і вирішувати проблеми, які раніше не вирішувались роками. Зокрема, протягом 2015-2017 років у гірських районах за рахунок ДФРР було реалізовано 111 проектів», — зазначив урядовець.

Геннадій Зубко повідомив, що Мінрегіон розробив законопроект щодо статусу високогірних населених пунктів і надання їм додаткових державних гарантій, який було схвалено Урядом наприкінці минулого року і подано до Верховної Ради.

«Також для України є позитивним досвід розвитку гірських територій Австрії. Зокрема такі принципи як просторове збалансування виробничої і соціальної інфраструктури; конкурентність економіки гірських територій; розвиток транскордонних туристичних меж», — зазначив він.

Теги: