Ртуть, свинець, миш’як: фахівці перевірили воду в річках Прикарпаття (ФОТО)
11 Лют, 2021 10:33
У 2020 році лабораторією моніторингу вод Західного регіону проаналізовано 645 проб поверхневих вод та проведено 32 211 вимірювань вмісту забруднюючих речовин в 54 пунктах моніторингу.
Також протягом року лабораторія проводила кризовий моніторинг у басейнах річок Дністер, Дніпро, Дунай, Десна та Південний Буг. У випадках аварійного забруднення вод і грунтів спеціалісти лабораторії проаналізували 47 проб та виконали 2253 вимірювання вмісту забруднюючих речовин, інформує “Галка” з посиланням на Дністровське БУВР.
Результатами досліджень в 35 масивах поверхневих вод басейну Дністра виявлено, як мінімум один раз, присутність ряду органічних речовин:
– пестициди
– поліароматичні вуглеводні
– леткі органічні сполуки
У 23 масивах поверхневих вод на території Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, та Одеської областей виявлено перевищення середньорічних концентрацій екологічних нормативів якості деяких хімічних речовин.
Варто наголосити, що всі проби поверхневих вод досліджували на вміст металів. У всіх масивах поверхневих вод річкового басейну Дністра виявлено, як мінімум один раз, присутність 8 металів: нікель, купрум, ртуть, хром, свинець, цинк, кадмій, миш’як.
За результатами досліджень фахівці лабораторії встановили, що найбільше забруднюючих речових за 2020 рік виявлено у пункті моніторингу на р. Кучурган в с. Степанівка – 23 пріоритетні забруднюючі речовини та 4 речовини, специфічні для басейну Дністра. Також понад 20 забруднюючих речовин виявлено у р. Дністер (м. Біляївка та с. Маяки), р. Ягорлик (с. Артирівка) та вдсх. Кучурганське (с. Кучурган). Всі перераховані пункти моніторингу знаходяться на території Одеської області.
Також за результатами досліджень найменша кількість забруднюючих речових – 5 пріоритетних та 4 речовини, специфічні для басейну Дністра – за рік виявлено у пунктах моніторингу: р. Лімниця (с. Осмолода), р. Свіча (с. Княжолуки); р. Луг (м. Ходорів) та р. Славська (с. Славське).
Встановлено, що у 27 масивах поверхневих вод басейну Дністра вміст забруднюючих речовин не перевищує екологічних нормативів якості і масиви відповідають І класу хімічного стану – «доброму». У 18 масивах поверхневих вод визначено ІІ клас хімічного стану – «недосягнення доброго».