Рух як мова: франківських студентів вчили Ботмерівській гімнастиці для реабілітації (ФОТО)
02 Кві, 2025 16:15

Другого квітня в Івано-Франківську студентів та викладачів ознайомили зі Ботмерівською гімнастикою та її можливостями для фізичної реабілітації. Інструктаж проводив сертифікований фахівець Юрій Луковенко.
Про це пише “Галка” з коледжу фізичного виховання.
Захід провів Юрій Луковенко – сертифікований фахівець із Ботмерівської гімнастики, який нині проживає у Швеції.
“Я ще у 2009 році познайомився з Ботмерівською гімнастикою. Коли ще працював в Україні, намагався створювати освіту нової формації і познайомився з цією методикою”, – розповів Юрій Луковенко.
У 2017 році він отримав сертифікат Скандинавської Ботмерівської колегії, а зараз прагне популяризувати методику в Україні.
Гімнастика, за словами інструктора, є передусім мовою рухів та почуттів.
“Гімнастика – це мова рухів, почуттів, самовідчуття. Найкраще про неї говорить вона сама. Тому сьогодні ми не лише говоритимемо, а й практикуватимемо”, – зазначив Юрій Луковенко.
Захід мав на меті не лише ознайомлення з методикою, а й пошук можливостей її застосування у фізичній реабілітації.
“Для мене ця царина нова. Але будь-яка гімнастика, спорт, фізична активність – це, перш за все, терапія і лікування“, – зауважив Луковенко.
Ботмерівська гімнастика, на відміну від традиційного спорту чи лікувальної фізкультури, базується на глибокому розумінні індивідуальності людини та її потреб.
За словами організатора заходу, військовослужбовця бригади “Хартія” Олега Шульги, ініціатива покликана зацікавити студентів та викладачів новим підходом до фізичної активності та реабілітації.
“Завдяки синергії “Хартії”, коледжу фізичного виховання, Бізнес-асоціації Івано-Франківська та ГО “Нові крила” ми змогли організувати цей захід. Ботмерівська гімнастика може стати частиною реабілітаційних програм, зокрема для військових”, – розповів Олег Шульга.
Студенти коледжу також зацікавилися можливостями використання цього методу.
“Я цікавлюся реабілітацією, тому дуже сподіваюся дізнатися щось нове. Такі заходи заряджають енергією та дають мотивацію”, – поділилася враженнями студентка другого курсу та голова студентського самоврядування Анастасія Василик.
Учасники події отримали можливість практично ознайомитися з методикою, обговорити її потенційне застосування у сфері реабілітації та оцінити перспективи подальшого впровадження.