Рукостискання шкідливе для здоров’я, – британські вчені

Автор: Турій Роман

29 Лип, 2014 15:37

Поділитись публікацією
Рукостискання шкідливе для здоров’я, – британські вчені

Вчені з університету Аберистуїта (Велика Британія) дослідили, що традиційне рукостискання шкідливе для здоров’я, тому його слід замінити ударами кулаків.

Дослідниками було проведено серію тестів з гігієни рук. Вони наносили на гумові рукавички товстий шар потенційно небезпечних бактерій кишкової палички, а потім обмінювались різними жестами вітань: рукостисканнями, плесками долонями («дай п’ять») та ударами кулаків, повідомляє The Mirror, передає Еспресо tv.

Проаналізувавши кількість бактерій, переданих під час кожного способу, науковці дійшли висновку, що найнебезпечнішим з них є рукостискання.

За словами вчених, саме під час стискання рук відбувається найбільш інтенсивний обмін паличковидними бактеріями.

А такий жест, як «дай п’ять», виявився набагато гігієнічнішим: під час плеску долонями кількість переданих мікроорганізмів зменшилася на 50%.

Найбільш прийнятною формою вітання вченим здалися удари кулаками: під час них кількість переданих бактерій знизилася на 90%, що дозволило вченим назвати цей жест найкращим варіантом.

За словами доктора Дейва Вітворта з університету Аберистуїта, удари кулаками виявилися найбільш гігієнічними через швидкість, з якою вони здійснювались, та через меншу контактну поверхню.

«Люди рідко замислюються про наслідки рукостискань. Але варто пам’ятати, що при такому способі вітання люди найбільш тривало торкаються долонями. Громадськості варто звернути увагу на удар кулаками, оскільки такий жест дійсно зменшує розповсюдження бактерій», – підкреслив Дейв Вітворт.

Фото: The Mirror