Русифікації – ні! Сотні прикарпатців вийшли під стіни ОДА на захист української мови (ФОТО)
16 Лип, 2020 10:58
Вранці 16 липня під стіни Івано-Франківської ОДА вийшли сотні людей – активісти партій та пересічні небайдужі, котрі схвильовані майбутнім розглядом так званого мовного законопроєкту депутата Максима Бужанського.
Читайте також: Атака рф на Прикарпаття: уламки ракет впали у Франківській та Богородчанській громадах
Законопроєкт Бужанського, серед іншого, передбачає скасування частини закону про мови, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року. Профільний комітет парламенту рекомендував відхилити законопроєкт. Однак документ внесли до порядку денного роботи парламенту на 17 липня, пише “Галка“.
“Набагато важче йти зі зброєю в руках проти України, тому вони вибрали наступ на мову, аби розколоти націю. Надзвичайно важливо нині сказати рішуче “Ні” цій владі. Важливо виходити на вулиці кожен раз і висловлювати свою позицію. Будьмо разом, важливо, що ми зібралися сьогодні. Але це не остання наша акція, тепер ми будемо зустрічатися дуже і дуже часто”,- сказав міський голова Руслан Марцінків.
Він сказав, що схожа акція буде завтра під Верховною Радою.
Перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій наголосив, що відкрито мовні квоти критикував президент Володимир Зеленський та голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
“Якщо наступ на мову веде влада, то вона не є українською, це внутрішній окупант”,- додав Василь Гладій, котрий виступив від імені депутатів ради. Він зазначив, що обранці вимагають не допустити перегляд мовних законів.
Не обійшлося без курйозів. Під час виступу голови обласної “Свободи” Михайла Королика з критикою дій влади, колишній “укропівець”, а нині активіст “За майбутнє” Володимир Олійник зробив зауваження першому, аби той виступав лише про проблему мови.
Королик відповів, що Олійнику не варто на ходу “перемальовуватися у патріота”, адже саме він та його команда активно агітували за обрання Зеленського та “Слуг Народу”. Ці слова присутні прокоментували вигуками “Ганьба”.
Мирослав Кріль, голова громадської спілки учасників АТО Прикарпаття сказав, що боролися на сході України в тому числі за мову, бо без неї не буде держави.
“Ми ніколи цього не допустимо, навіть зброєю, якщо це потрібно, будемо відстоювати нашу мову і культуру, це попередження владі! У мене в роті 2/3 були російськомовні, але ніхто ніколи навіть не думав виступати проти української мови, навпаки, вони хочуть, аби їх діти вчили українську, бо раніше вони були позбавлені цієї можливості”, – додав Кріль.
Голова фракції “Європейська Солідарність Петра Порошенка” в обласній раді Остап Дзеса зазначив, що нині йому тяжко боротися з емоціями.
“Хто з нас думав рік тому, після зміни влади, ми будемо тут захищати наші цінності – українську мову, культуру, воїнів АТО від цькування, судів, переслідувань? Хто міг думати, що так швидко прокинеться антиукраїнська наволоч. Не могли уявити, що на тлі Небесної сотні і тисяч мертвих воїнів, так звані слуги будуть топтатися по всьому українському. Ми фактично повертаємося до 2012-2013 років”, – зізнався Дзеса.