Рвали бюлетні та голосували без паспортів: поліція та ОПОРА розповіли, як минули вибори на Прикарпатті (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

22 Jul, 2019 12:32

Рвали бюлетні та голосували без паспортів: поліція та ОПОРА розповіли, як минули вибори на Прикарпатті (ФОТО)

Процес голосування та підрахунку голосів на позачергових виборах до Верховної Ради на Івано-Франківщині пройшов без серйозних порушень, які могли б суттєво вплинути на результати виборів.

Найпоширенішим порушеннями під час голосування була видача бюлетнів без паспортів, інформує Галка.
Про це повідомили 22 липня на прессконференції ОПОРИ.

“Процес голосування та підрахунку голосів (який ще триває) відбувався без серйозних порушень. Основним порушенням було голосування без паспорта. Ми часто зустрічали нерозуміння на деяких дільницях у членів ДВК, вони не розуміли, що це має відбуватись за певною процедурою. Говорити, що це відбувалось по всій області – не можна, але такі факти були”,- каже координатор ОПОРИ в області Богдан Морикіт.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували факти видачі бюлетнів виборцями без пред’явлення ними паспортів на дільницях 260079 (с.Черемошна, Верховинщина), 260218 (с.Чортовець, Городенківщина), 26016 (с.Чернятин, Городенківщина), 260734 (смт.Лисець), 260779 (с.Черніїв).

«Розумієте, це відбувалося в селах, де мала кількість населення, люди один одного знають й без паспортів. Це були старші голосувальники, але після того, як працівники поліції та ОПОРИ зробили зауваження – то люди показували свої паспорти, проводились перевірки, ми реагували на всі повідомлення, аби нічого не упустити”,- каже Володимир Голубош.

Також спостерігачі запобігли видачі бюлетнів без паспортів на дільниці 260067 (с.Красноїлля, Верховинщина).

Упродовж голосування ОПОРА також зафіксувала триразове викидання бюлетнів в скриньку членкинею ДВК на дільниці 260623 (смт.Перегінськ, Рожнятівщина) та викидання порваних бюлетнів у скриньку після спроби їх виносу з дільниці 260898 (Івано-Франкіськ). А на дільниці 260627 у Брошневі, Рожнятівського району, 62 бюлетні були визнані комісією, такими що не підлягають відрахуванню через відсутність на них печатки.

“Впродовж цієї ночі ми отримали 31 повідомлення про порушення виборчого законодавства. На даний час проводяться слідчі дії, допити свідків, адже був випадок, де члени комісії завчасно заповнили протоколи з результати проведення виборів, без зазначення проведення виборів, але вже внесли прізвища кандидатів та поставили підписи. Будуть витребовуватись документи, аби можна було розібратись в ситуації. Був випадок, коли спостерігач у стані алкольного сп’яніння здійснив хуліганство. Ще був випадок, коли молодики в населеному пункті думали, що у клубі відбуваються якісь розважальні заходи, коли поліціянти їм пояснили, що там відбувається підрахунок голосів – вони всеодно хотіли туди потрапити, чинили опір поліції”,- каже Володимир Голубош.

Щодо процедури передачі виборчої документації з ДВК на ОВК, то станом на 11:00 22 липня зафіксовано 5 порушень – в ОВК 84 виявлено 3 випадки порушення процедури уточнення протоколів- члени ДВК уточнювали протоколи у приміщенні ОВК, в той час, як уточнення повинно відбуватись у приміщенні ДВК.
Аналогічні порушення процедури уточнення протоколів зафіксовано також у ОВК 88 (Коломия) та ОВК 89 (Снятин).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Слуга Народу” та інші. Які партії підтримала Івано-Франківщина на виборах у Раду (ІНФОГРАФІКА)

Хто йде у Верховну Раду від Прикарпаття (ІНФОГРАФІКА)

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry