Сади Перемоги: у Франківську висадили 360 нових дерев

Автор: Єва Жасминова

06 May, 2022 15:11

Поділитись публікацією
Сади Перемоги: у Франківську висадили 360 нових дерев

Попри скасовані заходи до Дня міста Івано-Франківська, одна з ідей все ж втілюється в життя. Посадити 360 дерев у місті запропонували самі ж мешканці громади. І сьогодні, 6 травня, розпочали цю роботу.

Біля стадіону РУХ висадили 115 яблунь. А з іншого боку зі сторони вулиці Чорновола висадили 65 дерев, йдеться на сайті міського голови.

«Вирішили посадити 360 дерев у різних місцях нашої громади. Плодові дерева, які символізують перемогу. Ми віримо в перемогу. А 360-ту річницю Івано-Франківська відсвяткуємо після нашої перемоги. Та місто потребує сьогодні додаткових легень. Обрали локацію біля стадіону РУХ та запасних полів, адже тут є досить гарна місцина, щоб на комунальній землі посадити наш сад. За деревами буде доглядати комунальне підприємство, яке опікується стадіоном. Буде належний догляд, щоб сад виріс і були плоди», – розповідає міський голова Руслан Марцінків.

Заступник директора Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Олег Федоренко розповідає, що для висадки обрали сорт «Ред Топаз» на цій локації. Проте на іншій буде рости сорт «Луна».

«Ми будемо доглядати за деревами, щоб вони прижились. Буде здійснюватись полив, догляд за зеленими насадженнями, щоб яблуні вирости високі і плодовиті», – каже Олег Федоренко.

Перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна додає: «Маємо на жаль таку ситуацію, що плани змінилися. Будемо святкувати разом з перемогою. Але сьогодні гарна погода, мали гарну ініціативу висадити 360 фруктових дерев. Сад буде символом святкування Дня міста».

До слова, до висадки долучились і переселенці. Тетяна Висеканцева з Харкова каже, що почули про ініціативу на сторінці міського голови і вирішили взяти участь.

«Ми не знаємо, що з нашою дачею там. А як почули про цю ініціативу, були дуже раді можливості посадити дерево. В Івано-Франківську ми вже півтори місяця. Тут дуже добрі, щирі люди, які гарно зустрічають і приймають. Ми раді, що на пам’ять про нас у місті виросте деревце. І може нас вже не буде тут, але деревце буде рости», – каже пані Тетяна.

«Завтра Івано-Франківську 360 років, а наше місто Харків на 8 років старше. Але оскільки ми зараз перебуваємо тут, то дуже раді, що є змога залишити щось на згадку», – додає пан Володимир.

Читайте також: Мародерство на бюджеті: кращі кейси серпня від команди Марцінківа