Садочок за 40 мільйонів, який урочисто “відкрили” на Франківщині понад два роки тому, досі не запрацював (ФОТО)

Автор: Іра Блаженко

21 Тра, 2024 21:16

Поділитись публікацією
Садочок за 40 мільйонів, який урочисто “відкрили” на Франківщині понад два роки тому, досі не запрацював (ФОТО)

18 грудня 2021 року на сайті Івано-Франківської ОДА повідомили про відкриття дошкільного закладу у Чорнолізцях Тисменицької громади, який звели у рекордний термін в рамках програми “Велике будівництво”. Тепер будова рекордно довго, майже 2,5 роки, пустує і не приймає дітей. 

На відкритті голова ОДА Світлана Онищук зазначила, що забезпечення прикарпатських дітей дошкільною освітою завжди потребувало особливої уваги. Через відсутність приміщень діти не мали змоги належним чином отримувати якісну дошкільну освіту та відвідували садочки у навколишніх населених пунктах. У новому навчальному закладі мали приймати понад 80 дошкільнят у чотирьох групах. Тепер садочок “Орлятко”, за її словами, став одним із найкращих в Україні. На відкритті, окрім голови Івано-Франківської ОДА, були присутні міська голова Тисмениці Тетяна Градюк, нардеп-мажоритарник Ігор Фріс – усі вони вітали батьків та освітян і звітували про свою ефективність.  

Вартував такий садочок понад 40 мільйонів гривень з державного бюджету, а зводили його впродовж 2019-2021 років. Місцева влада долучилася фінансуванням меблів та техніки. Це єдиний заклад дошкільної освіти у Чорнолізцях. Однак читачі повідомили “Галку”, що до травня 2024 років він не пропрацював ні дня.

Про те, що дитячий садочок не працює, у коментарі “Галці” підтвердив староста Чорнолізців Антон Збіглей. Каже, що у селі є потреба у дошкільному закладі, оскільки зараз діти вчаться у школі, як група п’ятиліток.

“Діти зараз в школі, але це не є розв’язання проблеми. Дитячий садочок потрібен і актуальний. По технічній документації він був розрахований на 80 дітей. Наскільки мені відомо, в облдержадміністрації доробляють щось по землі, аби ввести в експлуатацію. Більше я про це нічого не можу сказати. Детальніше про це мають розповісти в міській раді або облдержадміністрації”, – сказав Антон Збіглей.

Щодо цієї ситуації редакція звернулася із запитом до голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук. Редакція запитувала – чому не вдалося запустити роботу дошкільного закладу, чи вдалося якось розв’язати це питання та чи відомі приблизні терміни відкриття. Потрібної інформації редакція не отримала. У відповіді на інформаційний запит заступник голови облдержадміністрації Вадим Созоник повідомив, що проєктно-кошторисну документацію на дитсадок ОДА передала на баланс відділу освіти Тисменицької міської ради ще 21 червня 2023 року. Це зробили тому що Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області, яке укладало договір із будівельною компанією щодо зведення дитячого садка, перебуває в стадії ліквідації.

Такий самий інформаційний запит “Галка” надіслала голові Тисменицької міської ради Тетяні Градюк. Відповідь отримали від начальниці відділу освіти Марії Глови, яка повідомила, що у Тисменицькій міській раді відсутня запитувана нами інформація. Тут варто наголосити, що в ОДА запевнили, що документацію на дитсадок передали саме відділу освіти Тисменицької ради.

“Галці” у телефонному дзвінку адміністрація Чорнолізького ліцею  підтвердили, що у селі садочок дуже необхідний, і на його відкриття все ж сподіваються – хоча би на початок наступного навчального року.

“Ми маємо надію, що далі будуть діти вже в навчальному садочку. Думаю, що в селі набереться точно до 100 дітей. Село дуже велике і тільки школярів є 302. В нас великий ліцей, як для села”, – кажуть у навчальному закладі.

До слова, це питання підняли люди у соцмережах. Цей допис набрав понад 80 репостів. Єдине, що прояснилося, зі слів Ігоря Фріса, що у дошкільному закладі проблеми:  авторський нагляд та водопостачання, яке не відповідає проєкту. Ввести в експлуатацію не має кому, бо підрядник помер, а Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області ліквідоване.

Читайте також: Сім прикарпатських шкіл представлять область на Всеукраїнських спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» (СПИСОК)