Савченко нагородили у Польщі премією, яка раніше була присуджена покійному Нємцову

Автор: Єва Жасминова

15 Бер, 2016 12:00

Савченко нагородили у Польщі премією, яка раніше була присуджена покійному Нємцову

Українська військовослужбовець Надія Савченко, яка очікує вироку російського суду за сфабрикованим звинуваченням у загибелі журналістів каналу «Россия 1», стала лауреаткою престижної польської премії «Орел» Яна Карського.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Надія Савченко була удостоєна премії за «загартований дух в боротьбі за людську гідність і гордість».

«Вона була викрадена з території своєї країни, звинувачення були фальсифіковані. Її утримують в Росії, незважаючи на протести всього цивілізованого світу. Своєю поведінкою в російській в’язниці вона дає приклад людини, якого можна позбавити життя, але не можна зламати. Зараз вона проводить голодовку», – повідомило журі премії.

Ян Карський заснував премію «Орел» у 2000 році, незадовго до своєї смерті. Нагорода польського дипломата, людини, яка повідомила світу про Голокост, вручається, згідно його словами, «полякам, які з гідністю піклуються про Польщу» і громадянам інших країн, які «не будучи поляками, підтримують Польщу».

У 2015 році премія вперше була присуджена посмертно Борису Нємцову. Серед лауреатів премії Яна Карського – Тадеуш Мазовецький, Лех Валенса, Адам Міхнік, Марек Едельман, Шимон Перес та інші.

Нагадаємо, у червні 2014 року Надія Савченко була захоплена сепаратистами в полон на території Луганської області, насильно перевезена через кордон з РФ і передана російським силовикам. Її звинувачують у Росії за статтями Кримінального кодексу РФ про «вбивство» і «замах на вбивство» – за про нібито причетність до загибелі на Донбасі у червні 2014 року двох кореспондентів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка й Антона Волошина.

Надія Савченко на суді у Росії не визнала себе винною і наголосила, що загиблі співробітники каналу «Россия 1» «винні в тому, що нехтували правилами безпеки». Вона також наголосила, що телеканал використовував журналістів для підготовки брехвилих репортажів про Україну. За доказами, які надав захист, Надія Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, бо потрапила в полон іще до їхньої смерті. Вона теж відкидає всі звинувачення.

Росія відмовляється визнати міжнародний імунітет Надії Савченко як члена делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...