Саєвич: Подальше штучне стримування росту тарифів несло загрозу для забезпечення абонентів послугами централізованого водопостачання

Автор: Турій Роман

06 Чер, 2014 08:53

Поділитись публікацією
Саєвич: Подальше штучне стримування росту тарифів несло загрозу для забезпечення абонентів послугами  централізованого водопостачання

В Івано-Франківську 1 липня виростуть тарифи на водопостачання та водовідведення.

Читайте також: Франківські чиновники обмінюються досвідом у Хмельницькому (ФОТОФАКТ)

За словами Миколи Саєвича, генерального директора  КП « Івано-Франківськводоекотехпром», ціни підняти требу було, адже тариф не переглядався ще з 2007 року.

Значно зросли ціни у порівнянні з 2007 роком на пальне – більш ніж у два рази, на матеріали – в середньому на 80%, мінімальна заробітна плата – на 40%. Механізму покриття різниці в тарифах при відсутності боргів за електроенергію та податку на додану вартість немає. Перехресне субсидування за рахунок збільшення тарифів для інших споживачів також не давало результату, так як співвідношення населення та інші складає  70 до 30, каже Саєвич.

До затвердження нових тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення відшкодування вартості покриття витрат становило 70% для населення, на 90% – для інших споживачів, у результаті чого утворилася заборгованість з різниці в тарифах, яка на сьогодні складає більше 40 млн. грн.

За словами Миколи Саєвича, подальше штучне стримування росту тарифів до економічно обґрунтованих несло загрози життєдіяльності підприємства та забезпечення абонентів послугами  централізованого водопостачання та водовідведення.

Теги: