Секта “Перемога” зібрала аншлаг у франківському драмтеатрі (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

26 Oct, 2019 12:08

Секта “Перемога” зібрала аншлаг у франківському драмтеатрі (ФОТО, ВІДЕО)

Вчора у Франківську розпочався дводенний “Фестиваль Ісуса”, який проводить церква “Перемога”.

“Фестиваль Ісуса” у Франківську проходить два дні – 25 та 26 жовтня. На цей час харизматична церква “Перемога” орендувала франківський драмтеатр.

Зустрічі називають богослужіннями. За вхід грошей не беруть. Зате їх не раз збирають під час фестивальних виступів.

Кілька днів перед цим запрошення на фестиваль з пастором Герні Мадавою роздавали на Стометрівці та ще в кількох локаціях у центрі міста. Флаєр обіцяв “Спасіння. Звільнення. Виздоровлення”. І ще кожному гостю – “безкоштовний подарунок”, пише Курс.

На вході в драмтеатр і в кількох місцях всередині таблички попереджали, що фото і відеозйомка заборонені. Дійство в залі пантрували чоловіки з бейжами – стояли з обох боків, з фотопаратами не пускали. На телефони публіка знімала

Спочатку зала була напівпорожньою, потім майже заповнилася.

Секта "Перемога" зібрала аншлаг у франківському драмтеатрі 1

Відкрили фестиваль зверненням до Всевишнього і закликом про благословення – всіх присутніх і країни загалом. В наступну годину дали концерт – солістка із хором під танцювальну музику, в якій час від часу чулися народні мотиви й навіть гуцульські “йух-ху”, виконувала пісні, що в різний спосіб говорили про віру.  Артисти одразу взялися за розігрів, з перших нот налагоджували конакт із залою – зверталися з запитаннями, заохочували піднімати руки, підспівувати і підтанцьовувати. І приблизно за пів години більшість стояла й активно підтримувала виконавців.

Все дійство першого дня тривало близько трьох годин. Після години запальної музики показали презентацію міжнародного благодійного фонду Генрі Мадави. Відео було побудоване на свідченнях про оздоровлення, які лунали на сценах подібних фестивалів, з різних українських міст. На завершення ролик запросив до партнерства – з фондом і з богом, молитовного і фінансового.

Одне, як стало зрозуміло далі, тут принципово не існує без іншого.

Ведучий пояснив, що стати “частиною місії” можна, якщо заповнити спеціальні буклети на “столику партнерства”. Якщо готовий жертвувати в обмін на молитву і наступні нагороди від вищої сили, то треба залишити свої координати – особисті дані, сказали би правники. Можна одразу вказати і молитовні потреби для того, щоби спільнота з провідником узяла їх до уваги.

Секта "Перемога" зібрала аншлаг у франківському драмтеатрі 3

В якості переконання далі був виступ молодого чоловіка, якого представили пастором Ярославом. Він назвався калушанином і розповів, як звільнився від смертельної хвороби силою віри і молитви в 2012 році. “А ви вірите в чуда? Вірите в господа?” – по гарячому розганяв ефект уже наступний промовець.

Цей одразу взявся до діла – апелюючи до Біблії, пояснив, що кожна людина мусить бути благодійником, тобто мусить щось відпустити. Для чого? – “щоби господь міг потім рясно благословити”. Навіть якщо ви забудете про це, потім будете несподівано обдаровані, продовжував переконувати промовець. “Добровільно, тільки добровільно”, – наголошував він. І пояснював, що це благодійність аж ніяк не пастору Мадаві із його євангельською церквою “Перемога”, а власне богу.

 

“Тут є відерця, туди можна покласти – це тільки добровільно, тільки. Знаєте, чому Америка процвітає? Бо благодійності вчать з дитинства. Якщо ми так будемо вчити, то бог нас благословить, бог благословить Україну. Відпустіть для господа, нехай він благословляє вас”, – говорив чоловік на сцені.

Між рядами пішли дівчата з пластмасовими відерками, схожими на ті, в яких продають оселедці. Відерка були закриті синіми кришками з прорізами – в них кидали згорнуті купюри. Відра передавали з рук в руки по рядах.

Анкети для партнерів фонду – майбутніх жертводавців – роздавали перед початком зустрічі у фойє. Їх розклали на столику поруч із книжками та дисками головного пастора, іншою релігійною літературою та сувенірами.

“Все добровільно!” – це був головний посил організаторів. Обіцяні подарунки залишили на другий день.

Пастор вийшов наприкінці шоу.

Генрі Мадава народився у Зімбабве. Приїхав в Україну, щоб вивчати авіаційну інженерію. За рік до закінчення інституту, у 1992 році, заснував церкву “Перемога”. На цей час є старшим пастором у місті Київ, харизматичний лідер спільноти. На своїй сторінці у фейсбуці Генрі Мадава представляється громадським діячем.

Поява зімбабвійського пастора київської харизматичної церкви у Франківську минулого разу, а це було в 2013 році, супроводжувалася скандалом.

Заступник начальника головного управління юстиції в області Володимир Ковальчук тоді звернувся із запитом до ОДА – просив перевірити законність використання актової зали обласного товариства “Просвіта” для проведення масових зустрічей з представниками церкви “Перемога”. Тоді просвітяни вправдовувалися за те, що здали в оренду приміщення російськомовній секті.

Цього разу фестиваль був україномовним. Для зменшення відстані з аудиторією і налагодження контакту вдавалися до франківських паралелей. Так, життя порівняли з вулицею Вовчинецькою до її ремонту і питали в залі, хто їздив пижиком по неремонтованій на роботу? В контексті ще лунали пасажі про Франківськ та річку Бистрицю. Було атмосферно.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry