Семирічні дослідження довели, що чай знижує ризик передчасної смерті

Автор: Турій Роман

11 Sep, 2014 17:00

Поділитись публікацією
Семирічні дослідження довели, що чай знижує ризик передчасної смерті

Співробітники Університету Декарта в Парижі, учасники Міжнародного кардіологічного конгресу ESC, стверджують, що чай на 24% знижує ризик передчасної смерті.

Такі висновки зроблені на підставі семирічних досліджень (з 2001 по 2008 роки) за участю близько 131 тисячі клієнтів Центру превентивної медицини в Парижі. Французькі вчені спостерігали за здоров’ям цих людей, враховуючи схильність до вживання чаю, повідомляє Хочу.ua.

У результаті виявилося, що у шанувальників чаю ризик ранньої смерті знижений на чверть порівняно з тими, хто не п’є чай (або п’є менше чотирьох чашок в день). Такі висновки вчені пояснюють тим, що схильність до чаювання зазвичай мають люди, які ведуть набагато більш здоровий спосіб життя. Приміром, серед любителів кави більше курців, ніж серед тих, хто віддає перевагу чаю. До того ж, в самому напої (чаї) багато антиоксидантів, чим почасти теж пояснюється результат досліджень.

Побічно було помічено, що кава навпаки найчастіше підсилює ризик розвитку захворювань. Також, за словами професора Ніколаса Даншена, виявилося, що чоловіки частіше, ніж жінки п’ють каву.