Сепаратизм по-британськи: більшість громадян Шотландії за незалежність

Автор: Людмила Баран

07 Sep, 2014 17:37

Поділитись публікацією
Сепаратизм по-британськи: більшість громадян Шотландії за незалежність

Напередодні референдуму про незалежність Шотландії, який відбудеться 18 вересня, більшість громадян цієї частини Великобританії вперше висловилася за незалежність.

Як повідомляє в неділю, 7 вересня, інформагенція Reuters із посиланням на опитування дослідницького інституту YouGov, вихід Шотландії зі складу Сполученого Королівства підтримує 51 відсоток населення, проти – 49 відсотків, передає DW.

Ще місяць тому результати соціологічних опитувань свідчили, що в складі Великобританії прагнули залишитися на 22 відсотки більше громадян, зауважує газета The Sunday Times, яка замовила опитування.
Хоча результати нового дослідження перебувають у межах статистичної похибки і відрив незначний, шотландські націоналісти вже майже святкують перемогу і впевнені, що цей тренд збережеться до референдуму, повідомляє інформагенція AFP.

Одна з їхніх головних претензій до британського уряду полягає в тому, що прибутки від видобутку шотландської нафти спрямовуються перш за все до Лондона замість бідних регіонів Шотландії, зауважує Reuters.

Якщо більшість шотландців висловляться на референдумі за незалежність, то навесні 2016 року Шотландія може вийти зі складу Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії.