“Серед нас нема “волокетчиків”, які б затягували розгляди справ”, – в Апеляційному суді розповіли про роботу в 2023 (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

09 Лют, 2024 12:40

Поділитись публікацією
“Серед нас нема “волокетчиків”, які  б затягували розгляди справ”, – в Апеляційному суді розповіли про роботу в 2023 (ФОТО)

В Івано-Франківському Апеляційному суді в 2023 році розглянули 92,5 % справ, що надійшли на розгляд. На думку судочинців, це свідчить про добру організацію їхньої роботи. 

Дев’ятого лютого в Івано-Франківському апеляційному суді на пресконференції, розповіли про роботу апеляційного та загальних судів області у 2023 році.

Про це пише Галка з місця події.

“В апеляційному суді за 2023 рік на розгляді було 7 429 судових справ і матеріалів. Цифра досить висока, яка підтверджує перевантаження роботи суддів. Це не дозволяє нам вчасно у процесуальні строки справлятися з обов’язками. Хочемо, чи ні, воно приводить до того, що в багатьох випадках ми допускаємо порушення строків”, – ділиться голова Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Гриновецький.

Гриновецький вважає, що на це є об’єктивні причини. За минулий рік в апеляційному суді працювало всього 15 суддів. Зараз їх є вже 16, проте їх все одно недостатньо для нормальної роботи, каже голова апеляційного суду.

Наразі у апеляційному суді є 11 вакансій і оголошений конкурс на їх заміщення. Проте, коли проведуть конкурс, поки невідомо.

Загалом минулого року апеляційний суд зумів розглянути 92,5% всіх судових проваджень. На думку Гриновецького, ця цифра підтверджує, що судді належно та відповідально ставились до своєї роботи.

“Виявляється, що серед нас нема “волокетчиків”, які десь безпричинно затягували розгляди справ”, – зауважив Гриновецький.

У місцевих судах за минулий рік розглянули 84 272 справи. У порівнянні із 2022 роком, у них збільшилась кількість судових справ майже на 25%. До того ж судді першої інстанції зуміли завершити розгляд судових справ майже у 88% випадків.

Зокрема у 2023 суди першої інстанції Прикарпаття розглянули 33 519 цивільних справ і матеріалів. Це на 31% більше, ніж у 2022 році.

“У зв’язку з російською агресією у нашому суспільстві виник ряд питань, які не були врегульовані. Це стосується тимчасово переміщених осіб на території нашої області. Зокрема, це пов’язано з тим, що деякі з тих людей не мали змоги забрати свої документи. Прибувши на територію нашої області, вони не мають ні паспорта, ні жодного документа для ідентифікації. Щоб розв’язати таке питання, звертаються до суду”, – пояснив секретар судової палати з розгляду цивільних справ Івано-Франківського апеляційного суду Василь Фединяк.

Також через війну надійшло багато позовів, що мають стосунок до мобілізації, каже Фединяк. Чимало – щодо встановлення фактів опікунства над дітьми чи недієздатними.

“У таких справах ми підсвідомо розуміємо, що деякі особи мають намір встановити опікунство, щоб отримати відстрочку від мобілізації. Цю проблему вирішила постанова Великої палати Верховного Суду від 18 січня 2024 року, де остаточно вирішили, що спори, які стосуються фактів опікунства, підлягають розгляду у цивільному, а не адміністративному судочистві”, – додає Фединяк.

Секретар судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Кукурудз додав, що у 2023 з’явилася нова категорія справ – злочини проти основ національної безпеки. Але найчастіше категорія – крадіжки.

“Якщо говорити про категорію справ, які в нас частіше, то крадіжки так і лишилися. Тоді, як злодії сидять арештовані, вони всі хочуть йти до армії, хоч там їх певно вже і ніхто не потребує. Деколи так аж просяться, але його випустити з-під варти, то він зразу піде на вокзал і знову щось там вкраде”, – каже Кукурудз.

Кукурудз додав, що найбільше справ у судах першої інстанції – щодо осіб, які керують транспортними засобами в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Їхня кількість, на думку Кукурудза – це катастрофа.

Читайте також: У 2022 році сім’я голови Івано-Франківського апеляційного суду купила квартиру за 1,3 мільйона гривень