“Серед наших пацієнтів – всі молоді люди”, – начальник Військово-медичного центру у Львові

Автор: Людмила Баран

21 Aug, 2014 16:02

Поділитись публікацією
“Серед наших пацієнтів – всі молоді люди”, – начальник Військово-медичного центру у Львові

Керівники облдержадміністрації та обласної ради, Благодійного фонду “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ”  20 серпня відправилися до Львова, де провідали військових з Івано-Франківщини.

Вони вручили бійцям, які лікуються у  Військово-медичному клінічному центрі західного регіону,  подарунки: Спасівські кошики з фруктами, печиво, книжки, молитовники, вентилятори, обігрівачі, та два телевізори.

“На даний момент в нашому центрі перебувають більше 130 поранених, травмованих, хворих, які доставлені із зони проведення антитерористичної операції”, – розповів  начальник центру, Пполковник медичної служби Іван Гайда.

За його словами,  медична допомога військовим надається безпосередньо після отримання травми. Це роблять мобільних медичні підрозділи на полі бою або у госпіталях, розгорнутих поблизу бойових дій. Після того поранених приймають у Харківському медичному центрі та Дніпропетровському гарнізонному  госпіталі, а вже з них травмованих  направляють до медичних центрів, таких як  у Вінниці, Одесі, Києві, Львові.

У пацієнтів центру –  різноманітні поранення. Переважно, середньої важкості і легкі. 10-25% – це важкопоранені, які потребують серйозних оперативних втручань.

Фото Юрій Гриньків \ www.galka.if.ua

Госпіталь забезпечений обладнанням і медикаментами. Втім, як зазначив Іван Гайда, частина приладів потребує осучаснення. 

“Серед наших пацієнтів – всі молоді люди. На щастя, тих, які мають пошкодження із втратою кінцівок, є небагато, до 10 осіб. Питання щодо протезування вирішено позитивно, з участю нашого Львівського протезного заводу. У відповідності до тих змін, які проведені щодо закону Про правовий захист інваліда, військовослужбовці, ще не набувши статусу інваліда, вже мають право на протезування”, – розповів Іван Гайда, – “І протезування, і лікування відбувається за рахунок держави. Волонтери покривають ті потреби, які виникають гостро. Є різні непередбачені випадки. В особливо складних, коли в нас немає якогось препарата,який потрібен вже  або його немає в нашій державі, підключаються волонтери. В лічені години вони забезпечують цими медикаментами”.

У Віськово-медичному клінічному центрі західного регіону у Львові лікуються восьмеро прикарпатських бійців, поранених в зоні АТО.

З журналістами поспілкувався водій БМП Роман з Долинського району та боєць батальйону”Айдар” Петро Шкутяк.