«Середнім класом мають відчути себе український вчитель, лікар, фермер», – Гройсман про нову стратегію

Автор: Турій Роман

18 Чер, 2019 14:25

Поділитись публікацією
«Середнім класом мають відчути себе український вчитель, лікар, фермер», – Гройсман про нову стратегію

Створити середній клас – це не просто дати людям більше грошей. Українці достойні бути середнім класом, мати, в першу чергу, гідну оплату праці та стійкі доходи, щоб мати змогу задовільнити будь-які власні матеріальні та соціальні потреби.

Влада повинна створити умови, щоб усі, хто прагне жити гідно, міг цього досягти без зайвих перешкод. Люди мають отримувати якісну освіту, мати достойну зарплату, бути впевненими в економічній стабільності країни, а головне – почуватися захищеними.

Середній клас – це не лише про гроші

Відповідно до нещодавніх досліджень Центру Разумкова, людей, яких умовно можна віднести до середнього класу, у нас близько 25%. Головних критеріїв оцінки три, як і в світі: матеріальний достаток, освіта і активна громадянська позиція, але з поправкою на наші реалії. Є і допоміжні показники: наявність медстрахування, заощаджень в банку, можливість дати платну освіту дітям, отримати іпотечний або інший великий кредит в банку.

«Українська стратегія Гройсмана» – єдина партія з тих, що йдуть у Парламент, яка відкрито заявила, що розбудовуватиме і підтримуватиме справжній український середній клас. І наступні п’ять років вона планує створити умови для становлення в Україні справжнього середнього класу.

«Цей клас – не десятки, не сотні і навіть не тисячі заможних, а набагато ширший прошарок суспільства, – підкреслює Володимир Гройсман. – Середнім класом мають відчути себе український вчитель, лікар, кваліфікований працівник, підприємець, фермер – люди праці, які формують сьогодення і майбутнє країни».

Попри перешкоди, робота триває

Уряд Гройсмана за три роки заклав фундамент для формування середнього класу в Україні, незважаючи на перешкоди з боку політиків-популістів.

Володимир Гройсман зазначає, що потрібна важка, тривала і злагоджена робота усіх органів влади і Уряд три роки поспіль робить усе, що від нього залежить, і навіть більше, щоб люди відчули ці зміни. Йдеться про створення якісної медицини і освіти, вільний від бюрократії та корупції бізнес-клімат, ефективну державну систему, справедливі податки, стабільно зростаючу економіку.

«Суспільство середнього класу базується на принципах справедливості. Воно здатне повноцінно подбати і про тих, хто потребує підтримки держави», – зазначає керівник Уряду.

За 3 роки економіка України зросла на 8,4%. Збільшуються ВВП (9 трлн грн), інвестиції (1,3 трлн грн), експорт (4,2 трлн грн). Відкриваються нові підприємства (+3,6 тис.). Інфляція з кожним роком знижується і за підсумками 2018 року склала менше 10%.

Мінімальна зарплата в країні зросла втричі, середня – вдвічі. За 3 роки нових робочих місць створено майже на 700 тис. більше, ніж скорочено.

Середній клас – не лише у місті

Найбільше стимулів жити і працювати в Україні має з’являтися не в столиці, а у кожному місті та навіть найвіддаленішому селі.

Для цього Володимир Гройсман у 2014 році ініціював реформу децентралізації – передачу повноважень, грошей та відповідальності у міста та села.

Вже за 5 років децентралізація – безперечно найуспішніша реформа, яка має найбільшу підтримку людей та вражаючі результати. І «Українська стратегія Гройсмана» продовжить відстоювати інтереси громад в парламенті та доведе реформу до кінця.

«Передати повноваження і ресурси на місця та створити в Україні справжній середній клас – вважаю, це є запорукою успіху України», – заявив Володимир Гройсман.

Розвиток громад – надійний фундамент для формування середнього класу не лише у великих містах, а скрізь по країні.

Вже зараз громади об’єднуються, щоб ставати сильнішими разом. Об’єднаних територіальних громад (ОТГ) вже понад 900, і процес триває. Загалом уже 70% населення проживають у спроможних громадах: в ОТГ і великих містах.

Отже, насправді, децентралізація і створення середнього класу мають спільну мету – забезпечення стабільності держави і належної якості життя для українців.