Сергій Жадан завітав до Франківська з новою книжкою (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

15 Кві, 2015 17:33

Сергій Жадан завітав до Франківська з новою книжкою (ФОТО)

До Івано-Франківська 16 квітня приїхав письменник Сергій Жадан. Візит відбувся у рамках презентаційного туру його нової збірки «Життя Марії».

Читайте також: Жадан і DJ Sunny Boy: франківців кличуть на "Тиху вечірку"

На прес-конференції у галереї «Бастіон» він розповів про книжку. Відповів на питання присутніх журналістів та просто шанувальників про події в Україні і роль культури в них.

Книжка «Життя Марії» містить 60 віршів Жадана та 20 його перекладів Чеслава Мілоша. Поезії нобелівського лауреата з Польщі належать до циклу «Голоси бідних людей», написаного в 40-их роках минулого століття.

«Я читав ці вірші, і зрозумів, наскільки вони актуальні для нашої ситуації, – зауважив Сергій Жадан. – Відчував, що варто їх представити українському читачеві, бо в багатьох зараз є відчуття відчаю і розгубленості, але треба розуміти, що будь-яка війна закінчується, і ми всі в кінці залишимося разом».

Включені у збірку нові вірші Жадана створені за останні півтора року. Більшість – пов’язані з подіями на Сході, але є й ліричні тексти.

Автор розказав, що пише багато про події  в Україні – це колонки, есеї статті, зокрема, для іноземних видань. Зізнався, що хоче спробувати написати великий прозовий текст, присвячений темі війни. Оповідання на таку тематику «Бігти не зупиняючись» – включене у перевидання «Ворошиловграду».

На думку Сергія Жадана культура не може бути зброєю у війні.

«Культура може бути терапією. Мені така функція більш близька. Письменник має писати, видавати книжки, зустрічатися з читачами, танцюрист має танцювати, співак співати, кожен має робити свою справу. Багатьом із нас важливо триматися за речі, які пов’язані з довоєнним станом. Відсутність тих речей звільняє простір, який будуть заповнювати страх, зневіра розпач, агресія».

Також Сергій Жадан розказав, що останнім часом перечитує Ремарка.

Фото Юрій Гриньків\ Galka.if.ua

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...