Серію унікальних операцій на серці провели у Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

08 Лют, 2023 10:41

Поділитись публікацією
Серію унікальних операцій на серці провели у Франківську (ФОТО)

Кардіохірурги центральної міської клінічної лікарні, в співпраці з польським професором, провели ряд успішних операцій на серце. Одну з них – вперше на Прикарпатті.

Читайте також: Нові «швидкі» та навчання для дітей: франківська ЦМКЛ виграла грант на 300 тисяч євро

Допомагав франківським колегам польський кардіохірург, трансплантолог – професор Міхел Зембала, пише “Галка” з посиланням на пресслужбу медустанови.

Вперше на Прикарпатті провели операцію Девіда, яка показана при аневризмах висхідного відділу аорти та дисфункції аортального клапану (важкої недостатності). Провели її 62-річному пацієнтові. Основний симптом хворого – задишка при фізичному навантаженні. Лікарі кажуть, що в майбутньому пацієнта б чекав розвиток серцевої недостатності, а також існував ризик розриву аневризми аорти й раптової смерті.

«Операція Девіда корисна тим, що вона покликана зберегти власні тканини клапана, позбавляючи пацієнта симптомів аортальної недостатності та зменшуючи ризик розшарування, розриву аневризми аорти. Після її проведення пацієнт не повинен приймати пожиттєво розріджуючі препарати і в нього значно покращується якість життя», – каже говорить кардіохірург ЦМКЛ Тарас Гудзенко.

Ще одну успішну операцію (Операцію Бенталла) провели для 72-річної пацієнтки. Лікарі розповідають, що цьому випадку аневризма була значно більших розмірів (7 -7,5 см), аніж в попереднього пацієнта. Внаслідок цього була важка аортальна недостатність (тривала задишка при мінімальному навантаженні чи в стані спокою).

«У пацієнтки була запущена хвороба. Оскільки стулки аортального клапану були змінені і фіброзовані, то в цьому випадку пластика і операція Девіда не принесла б бажаного ефекту. Клапан довелось замінити на штучний механічний протез, долучивши до нього штучний протез аорти. І разом з тим ліквідували величезну аневризму, яка була на межі розриву, а також імплантували штучний механічний клапан серця», – ділиться Гудзенко.

Окрім того, вперше в ЦМКЛ кардіохірурги здійснили селективну перфузію у плечоголовний стовбур. Певний період часу головний мозок пацієнтки кровопостачався апаратом штучного кровообігу окремо від системного кровотоку. Період церкуляторного арешту тривав 20 хвилин, в умовах помірної гіпортенмії зі збереженням кровообігу і перфузії головного мозку. Пацієнтка прокинулась в повній свідомості та руховій активності.

В ЦМКЛ спільно з польським колегою Міхелом Зембалою також провели ще три операції:

  • пацієнту з важкою супутньою паталогією кардіохірурги здійснили протезування аортального клапана;
  • протезування мітрального клапана і пластика трикспідального;
  • повторна пластика мітрального та аортального клапанів для пацієнта, який 2 роки тому був оперований в Іспанії. І приїхав до ЦМКЛ, аби йому кардіохірурги спільно з польським професором Міхелем Зембалою провели операцію.