Сервери LiveJournal перенесли в Росію

Автор: Людмила Баран

26 Гру, 2016 18:00

Сервери LiveJournal перенесли в Росію

Сервери популярного блогохостингу LiveJournal перенесли з Каліфорнії (США) на територію Російської Федерації.

Про це у своєму блозі повідомив екс-керівник платформи Антон Носик, передає Watcher.

«Оскільки ЖЖ тепер фізично хоститься на території Росії, вся конфіденційна інформація користувачів сервісу доступна вітчизняним спецслужбам в режимі реального часу», – написав він.

У день, коли було подано відповідне розпорядження, користувачі LiveJournal скаржилися на перебої з роботою сервісу. В адміністрації сервісу пояснили, що це було пов’язано з технічними несправностями.

За словами Носика, сервери LiveJournal тепер знаходяться під прямим контролем російських силових відомств, спецслужб та контролюючих органів і під юрисдикцією «пакету Ярової», який зокрема дозволяє позбавляти російського громадянства за деякі злочини терористичної та екстремістської спрямованості. У списку цих злочинів є стаття за заклики до сепаратизму і за розпалювання ненависті і ворожнечі у соціальних мережах.

«Тепер сервери ЖЖ переїхали «ближче» – не до авторів і читачів, а до тих, хто хоче за ними стежити. Так що будь-які відомості, які ми довіряємо цьому сервісу, будь то публікації, коментарі, приватні повідомлення, логіни, паролі або memories товаришеві майору видно так само чітко, як і нам самим», – додав Носик.

Ідея перенести сервери LiveJournal в Росію з’явилась у 2006 році. Однак тоді Носику вдалось відговорити американських партнерів.

У 2011-му адміністрація сервісу блогів Livejournal заблокувала кілька щоденників прихильників Володимира Путіна. Рік по тому вже Роскомнадзор спробував заблокувати LiveJournal.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...