“Сервіс паркування”: міська рада створила комунальне підприємство, яке займеться парковками

Автор: Костинюк Олександр

23 Feb, 2022 12:06

Поділитись публікацією
“Сервіс паркування”: міська рада створила комунальне підприємство, яке займеться парковками

23 лютого під час сесії Івано-Франківської міської ради депутати вирішили створити комунальне підприємство “Сервіс паркування”.

Читайте також: Франківців закликають не користуватися ліфтами під час повітряної тривоги

Раніше анонсувалося, що комунальний оператор отримає усі нові парковки та ті, де приватні оператори не виконують умов договорів, пише “Галка”.

У проєкті рішення вказано, що підприємство створюють “з метою проведення діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках платного паркування, автостоянках тощо, збільшення надходжень до бюджету міської територіальної громади за рахунок зборів за паркування транспортних засобів”.

КП “Сервіс паркування” має впровадити автоматизовану систему оплати за місця платного паркування, а також розробляти проєкти схем розміщення місць для паркінгів, автостоянок, механізованих автостоянок, місць для платного паркування та інших об’єктів дорожньої інфраструктури в Івано-Франківську.

Раніше повідомлялося, що статутний капітал підприємства становитиме три мільйони гривень.

При обговоренні проєкту рішення депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Петечел зазначив, що з радістю підтримав би це рішення, якби воно виносилося на кілька місяців пізніше.

“Бо ми ж знаємо, що комісія до кінця березня ще дала можливість діючим операторам облаштувати паркувальні майданчики відповідно до договорів. Центр міста зараз – за приватними операторами. Тому для комунального підприємства – залишки, на яких ще треба прораховувати економічну вигоду. Не думаю, що КП зможе забезпечити 40 чи 55% чистих прибутків. Ми будемо витрачати кошти на облаштування, а от чи буде плюс, розрахунку немає”, – каже Олексій Петечел.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Навіть діючі ціни лякають»: у Франківську обговорили нові можливі тарифи за паркування (ФОТО)

Заступник міського голови Михайло Смушак зауважив, що сплата паркувального збору здійснюється за кожен день провадження діяльності, і проблемно фіксувати це щодня:

“Вирішення цього питання – створення КП “Сервіс паркування”. Розрахунки та економічний ефект уже визначені, але поки не можемо їх ще представити, бо ще обговорюється питання статуту комунального підприємства”.

За створення комунального підприємства “Сервіс парування” проголосували 35 депутатів. Рішення прийняли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платити за паркування не обов’язково? Парковки мають бути комунальними? – Фактчек від Галки