Шахеди на Франківщині і робота ППО: що відомо

Автор: Турій Роман

18 Кві, 2024 10:05

Поділитись публікацією
Шахеди на Франківщині і робота ППО: що відомо

Вранці 18 квітня росіяни вкотре атакували Україну ударними БпЛА типу «Shahed-131/136». Повітряні сили повідомили, що ворог запустив 13 “шахедів”.

Частину з них збили над Івано-Франківською громадою, пише “Галка“. Мешканці міста та прилеглих сіл чули роботу сил ППО – було чути постріли та вибухи.

Росіяни цілились “шахедами” в об’єкти критичної інфраструктури на Прикарпатті. Всі безпілотники збила система ППО, але унаслідок падіння уламків виникли пожежі. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

“Ціллю були об’єкти критичної інфраструктури. Усі повітряні цілі знешкоджені. Унаслідок падіння уламків виникли пожежі”, — пише Онищук.

Обійшлося без постраждалих. На місці працюють відповідні служби.

“Ситуація контрольована. Слова вдячності силам ППО, які стоїть на захисті нашого неба”.

Схожу інформацію поширив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

“На світанку наші захисники знешкодили кілька ворожих повітряних цілей. На щастя, обійшлося без постраждалих”, — написав Марцінків.

Окремо мер закликав жителів громади не публікувати відео / фото з російськими дронами та ракетами, роботою ППО чи наслідками ударів. Таких він назвав “корисними ідіотами”.

“Будь-яка інформація, а особливо, коли ще триває повітряна тривога — це навіть як координація руху. Тому попрошу корисних ідіотів, може з кращих міркувань вони це хочуть написати й поділитися, але я по-іншому не можу назвати, крім як корисними ідіотами, які постять ці речі, що допомагають ворогу”, — наголосив міський голова.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш, коментуючи удар РФ шахедами, заявив, що основні свої зусилля цієї ночі ворог спрямував на Івано-Франківськ.

За його словами, БПЛА летіли стандартними маршрутами, виконували у тому числі розвідувальну функцію.

«Намагалися комбінувати, обходити різними ділянками місцевості. Зазвичай, це важкодоступні ділянки вздовж річок, балок, куди складно дістатися вогневим мобільним групам», — сказав він.

Спікер заявив, що дрони намагалися обходити Івано-Франківськ і атакувати місто з різних сторін — півночі, півдня.