Шахи, кіно та біологічний коворкінг: у Франківську назвали переможців «Ґрантів Теплого міста»
28 Бер, 2023 12:34
Незалежне жюрі обрало переможців нової хвилі «Ґрантів Теплого міста», а 28 березня на пресбранчі про проєкти розповіли детальніше.
У новій хвилі отримали 40 заявок – це була найбільша кількість від початку існування грантової програми. Найбільше заявок отримали у розділів «Прогресивна освіта та сучасне мистецтво», а також «Міський простір», пише Галка.
Координатор проєкту Андрій Левицький розповів, що було два місця активної роботи, тож було не так просто обрати переможців.
«Незалежне журі тиждень часу вичитувало проєкти на першій стадії відбору. Кожен проєкт був важливий, кожен представник розповідав про свій проєкт дуже змістовно та цікаво», – додає Левицький.
Загалом на цю хвилю грантів виділили 550 000 гривень. Також у рамках цієї хвилі влаштували школу для тих, хто подавися на грантову програму. Незабаром стартує схожа програма для школярів «Змінотворець».
«Ця школа для учнів 9-11 класів. Це можливість навчитися основам проєктного менеджменту, попрацювати з бюджетуванням та підготовкою проєктної заявки. А також – отримати фінансування на реалізацію власного проєкту в розмірі 10 000 гривень», – каже Левицький.
А ще «Тепле Місто» запускає програму підтримки для громадських організацій в Івано-Франківську.
В категорії «до 20 000 гривень»:
- Біологічний коворкінг Ecologif – середовище для дітей, де вони можуть поекспериментувати з власними науковими розробками, навчитися працювати з мікроскопом та досліджувати світ природи.
- «Розвиток шахів в місті» – проєкт, що має на меті збільшити кількість учасників шахових турнірів серед дітей та молоді Івано-Франківський обласний шаховий центр.
Авторка проєкту та керівник ГО «Івано-Франківський обласний шаховий центр» Наталія Палагіцька розповіла «Галці», що вперше подалася на ґрант і спочатку проходила навчання.
«Отримати кошти від міської вдали складно, а нам треба мати не тільки приміщення, в ще й столи, стільці та обладнання. Адже для різних турнірів потрібно 30-40 стільців, щоб можна було проводити змагання будь-де. Бо ті що є у нас зараз, вони старші за мене віком, вже просто розвалюються», – каже Палагіцька.
Вона сподівається, що Франківськ незабаром прийме чемпіонат України серед дітей до 18 років.
«З початку війни дітей було мало, в основному до нас ходили дітки-ВПО, а зараз вже повертаються і маленькі франківці», – додає жінка.
Вона наголошує, що не всі діти стануть чемпіонами, але шахт дуже важливі для розвитку дитини. У дитини покращується навчання, адже розвивається пам’ять.
«Зі свого досвіду, діти які займаються шахами, у них покращуються оцінки з математики з 7 до 10 балів. Людина мислить зовсім інакше, вміє якісно розподіляти свій час», – пояснює Палагіцька.
Зараз у різних тренерів у Франківську займуться близько 200 дітей.
- sharash_collage – 4 сесії колажної співтворчості та групова виставка робіт Masha Vyshedsky.
- СпівДія. Одяг – це соціальний магазин, який працює задля допомоги ВПО, малозабезпеченим та багатодітним сімʼям. Тут.Кіно – серія культурно-просвітницьких кіновечорів на базі простору «Між Іншим».
В категорії «до 90 000 гривень»:
- Арт-проєкт «Бог між нами! Переможемо разом» – мистецький альбом-каталог Врятуймо скарби разом.
- Франківський драмтеатр – проєкт перформативної вистави “Code_UA”, організація та проведення серії з трьох драматичних читань на базі театру та два відкритих драматичних читань у просторах дружніх закладів Франківський драмтеатр.
- «ФранКоло – безплатні гуртки для дітей» – проєкт із соціально-психологічної підтримки дітей завдяки можливості спілкуватися та реалізовувати власні інтереси в гуртках за інтересами.
- Дитячі походи GoЙra – Гойра. Тут зможуть знайомитися дітки-ВПО та маленькі франківці.
- Створення освітньо-інтерактивного видання «Віммельбух про Франківськ».
- Серія подкастів «Свіжина» на Urban Space Radio та серія концертів, щоби популяризувати український культурний продукт.
Також вирішено частково підтримати проєкти: проведення VIII Міжнародної конференції «Дрозофіла в експериментальній генетиці та біології». Мистецький благодійний проект «На шапку».