Що передбачав дозвіл на реставрацію готелю “Дністер”, який дали в Івано-Франківській ОВА

Автор: Зелінська Тетяна

01 Лип, 2023 13:39

Поділитись публікацією
Що передбачав дозвіл на реставрацію готелю “Дністер”, який дали в Івано-Франківській ОВА

Виданий у 2016 році Управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області дозвіл на реставрацію фасаду та частини першого поверху готелю “Дністер” в Івано-Франківську передбачав заміну вхідних дверей та вітража.

Читайте також: Мінкульт не отримував проєкту реставрації готелю "Дністер"

Про це повідомив завідувач сектору з питань охорони культурної спадщини ОВА Андрій Давидюк, інформує “Галка” з посиланням на “Суспільне”.

За його словами, у дозволі на реставрацію фасаду йшлося про заміну старих дерев’яних дверей, які виготовив у 60-х роках XX століття Прикарпатський меблевий комбінат.

“При вході у готель “Дністер” були двері з такими великими квадратами, виконані у гуцульських традиціях. Оскільки вони зроблені у радянський період, то не становлять цінності як культурна спадщина”, — пояснив Андрій Давидюк.

Щодо реставрації-пристосування приміщення частини першого поверху готелю “Дністер”, то дозвіл передбачав реконструкцію закладу громадського харчування у тій самій будівлі.

“Там колись було кафе “Чанахи”. Згідно із затвердженим проєктом, йшлося саме про цей заклад. Вони хотіли змінити вітраж, який виходив на вулицю Січових Стрільців. Хотіли облагородити вітрину, гарно її зробити. Це був нормальний проєкт”, — розповів Андрій Давидюк.

Завідувач сектору з питань охорони культурної спадщини Івано-Франківської обласної військової адміністрації Андрій Давидюк додає: про заскління колонади готелю “Дністер” у дозволі не йшлося.

Нагадаємо, попри бажання громади, власники залишили заскленою колонаду “Дністра”, а міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків порадив франківцям активніше відстоювати права, а не займатися політикою.

Під стінами “Дністра” пройшла акція зі вимогою розісклити колонаду. Власники готелю “Дністер” кажуть, що розіскленню галереї завадила війна.

У Мінкульті зазначають, що до них не надходила на погодження науково-проєктна документація на реставрацію чи реконструкцію готелю «Дністер». МКІП невідкладно звернулося до Івано-Франківської ОДА з вимогою надати інформацію про роботи на пам’ятці та найближчим часом проведе в Івано-Франківську робочу нараду.