Що потрібно для виготовлення свічок?

26 Лют, 2024 16:47

Поділитись публікацією
Що потрібно для виготовлення свічок?

Виготовлення свічок вдома стане чудовим досвідом незалежно від того, чи створюєте ви їх для себе, чи як продуманий особливий подарунок. Перевага таких свічок й у тому, що ви самі контролюєте складники, а також можете додати на контейнер для свічки елегантну наклейку з креативною фразою чи персоналізованим побажанням. Для цього зручно замовити наклейки на свічки з soft-touch ламінацією, вибірковим лаком, золотом чи фольгою.  

Тож декілька наших практичних порад з виготовлення саморобних свічок будуть особливо корисними для початківців.

Найпопулярніші типи свічок

Свічки додають комфорту й затишку кожному простору. Та перед тим, як зробити декоративну свічку, розглянемо різні типи свічок, адже кожен із них має свої унікальні характеристики та застосування.

Парафінові свічки. Найпоширеніший тип свічок, виготовлений з продукту нафтоперероблення. Такі свічки горять відносно чисто й мають низьку температуру плавлення, проте можуть виділяти шкідливі речовини.

Соєві свічки. Виготовлені з натурального складника — соєвого воску, горять довше, ніж парафінові, й не мають шкідливого впливу. 

Гелеві свічки. Виготовлені з прозорого гелю, що нагадує желе. Вони мають тривалий термін горіння й часто використовуються в декоративних цілях.

Пальмові свічки. Виготовлені з веганського пальмового воску. Вони горять чисто й мають кремовий колір.

Воскові свічки. Виготовлені з бджолиного воску — натурального складника, що має медовий аромат. Такі свічки горять довго й мають очищувальні властивості.

З чого роблять свічки?

Розуміння основних компонентів й самого процесу, як виготовляти свічки, — важливі для створення якісних та безпечних виробів.

Тож почнемо з ключових компонентів декоративних свічок, а це :

  • віск чи інша основа — головний інгредієнт, від якого залежатиме тип свічки й те, як вона горітиме.
  • гніт — це волокно або мотузка в центрі свічки, що підтримує її полум’я.
  • ароматизатор — його додають до воску, щоб надати свічці бажаного аромату під час горіння.
  • барвник — додають до воску, щоб надати свічці ефектного кольору.

Компоненти для виготовлення свічок вдома

Для виготовлення свічок вдома знадобляться не тільки основні компоненти-складники, але й трішки декору та матеріалів для роботи. 

Тож що потрібно для виготовлення свічок

  • Оберіть будь-який тип воску, який вам подобається. Початківцям зазвичай рекомендують соєвий.
  • Використовуйте гніт, призначений для типу воску, який ви використовуєте. Це може бути бавовна, льон, папір або деревина. 
  • Виберіть ароматизатор, який вам подобається, і дотримуйтесь інструкцій щодо кількості. Можна обрати ефірну олію або сухі трави та спеції. 
  • Якщо хочете додати свічці кольору, оберіть барвник, призначений для виготовлення свічок.
  • Підберіть контейнер для  свічки, який витримує тепло і не горить. Можна зупинитися на контейнері зі скла, кераміки, дерева чи металу. 
  • Додайте свічці особливого настрою та характеру. Якщо ви хочете виробляти свічки на продаж, то звичайно треба подумати про наклейку на контейнер. Наприклад, в друкарні New Media можна замовити  дизайн та друк наклейок невеликими тиражами, що дуже зручно на початку розвитку своєї справи. Там же допоможуть обрати матеріал. Наприклад, для скляних контейнерів підійдуть наліпки на прозорій плівці, а для дерева — на білому чи бурому крафті. Створіть наклейки із зображенням сузір’їв, вони додадуть свічкам нотки магії, особливо, якщо прикрасити їх лаком і фольгою. Або ж рослинними орнаментами чи стриманими геометричними фігурами. Ви також можете додати мотиваційні фрази чи важливі для вас написи.    

Для виготовлення свічки своїми руками рекомендуємо також скористатися термометром для контролю температури воску, ложечкою чи паличкою для розмішування та захисними рукавичками. 

ПРОМО