
Липень — середина літа, коли на грядках з’являється перший урожай, а багато літніх квітів уже відцвітають. Та сезон посадок ще не завершено: саме час висаджувати культури, які дадуть щедрий осінній урожай і нову хвилю цвітіння.
Про це пише “Галка” з посиланням на “ТСН”.
Капуста
Якщо ви хочете восени смакувати свіжою капустою, обирайте ранні сорти — пізні просто не встигнуть визріти. Перед висіванням насіння слід обробити від шкідників і замочити у теплій воді на кілька днів, щодня змінюючи воду. Коли насіння набубнявіє, його можна висівати у ґрунт. Забезпечте регулярний і щедрий полив — і вже на початку жовтня збиратимете молоді качани.

Зелений горошок
Липень — цілком вдалий час для висівання горошку. Перед посадкою насіння слід замочити в теплій воді на кілька днів, щодня оновлюючи воду. Під час висаджування важливо дотримуватись відстані 5–8 см між зернятами, а також встановити опори для стебел. Горошок не лише дає смачний урожай, а й покращує родючість ґрунту, збагачуючи його азотом.

Спаржева квасоля
Спаржева квасоля дуже невибаглива у догляді. Якщо маєте вільне місце та свіже насіння, сміливо висівайте її в середині літа. Не забувайте про регулярний полив. Рослина низькоросла з соковитими, яскраво-зеленими листочками.

Різноманітні салати
Їх можна підсівати в ґрунт протягом усього літа, роблячи це приблизно кожні 20 днів. Щоб отримати якісний урожай, важливо регулярно проріджувати сходи — це допоможе уникнути витягування паростків і зберегти їхні смакові властивості. Не забувайте також про своєчасний полив.

Редис
Його можна сіяти у ґрунт приблизно раз на два тижні. Незважаючи на коротший світловий день, навіть у липні можна отримати соковиті та смачні плоди. Важливо лише стежити за балансом азоту в ґрунті.

Рукола
Ця зелень багата на вітаміни і швидко росте, тож її можна сміливо сіяти в липні. Перші паростки з’являться вже за 5 днів. Молода рукола вирізняється яскравим ароматом і високою користю для здоров’я. Головне — не забувати регулярно зволожувати ґрунт.

Кріп
Цікаво, що кріп, посіяний у середині літа, має більш насичений і яскравий смак. Тож не вагайтеся — зробіть невелику грядку на своєму городі і насолоджуйтесь ароматною зеленню.

Редька
Особливо популярні серед українських городників японські та китайські сорти цієї культури. При посадці редьки варто враховувати, що росло на ділянці раніше: якщо до цього тут росли редис або капуста, урожай буде невеликим. Тому експерти радять сіяти редьку на місці, де раніше вирощували огірки.

Морква та буряк
Перед посівом насіння слід обробити від шкідників і хвороб. Після появи сходів, проріджуючи їх, залишайте між рослинами відстань 6–8 см. Восени ви зберете соковиті та смачні коренеплоди, але варто пам’ятати, що для зберігання на зиму вони не підходять.

Чорнобривці
Ця ароматна і красива рослина радує око яскравим цвітінням восени. Вона не тільки декоративна, а й корисна — у народній медицині її широко використовують, а ще чорнобривці служать природним засобом захисту від шкідників. Тому їх рекомендують висаджувати вздовж грядок або під деревами.

Дзвіночки
Щоб ці ніжні квіти милували око восени, їх слід правильно посадити — найкраще через розсаду.

Лісові незабудки
У саду ця квітка виглядає дуже гармонійно та ніжно. Висівати її в ґрунт можна вже в липні. Рослина добре приживається і дає сходи протягом трьох років підряд.

Немофіла
Ще одна гарна рослина, яка радуватиме вас цвітінням восени, якщо посадити її в липні. Перші паростки з’являться вже через 14 днів. Немофіла невибаглива у догляді, віддає перевагу розсіяному світлу. Не забувайте регулярно поливати її і розпушувати ґрунт для кращого доступу повітря.

“Галка” писала, які рослини добре поєднуються на городі.