“Щоб люди не забували”: у Франківську відкрили виставку «Війна. Бій за життя» (ФОТО)
07 Гру, 2023 17:49
7 грудня в Івано-Франківську відкрили виставку “Війна. Бій за життя”, де представили світлини з фронту, військові трофеї від ЗСУ, а також українські бойові артефакти.
Читайте також: Картини, які затамовують подих: у Франківську показали полотна загиблого воїна Олега Дробоцького (ФОТО)
Про це пише “Галка” з музею визвольної боротьби ім. С. Бандери, де знаходиться виставка.
Презентацію присвятили Дню Збройних Сил України та Дню волонтера. Триватиме виставка до Нового року, тому всі охочі можуть встигнути побачити експозицію.
Директор музею визвольної боротьби, історик Ярослав Коретчук розповів “Галці”, що такі заходи необхідні для того, щоб фіксувати українські реалії у воєнний час та демонструвати реальність якомога ширшому колу людей:
“Фотографами є наші захисники, які інколи на фотоапарати, інколи на телефони, фіксували перебіг боїв. Це саме перша лінія фронту. Мета виставки — передати емоцію, що її щодня переживають наші воїни. Це фрагменти воєнного життя й побуту. Щоб всі могли побачити, скільки зусиль докладають наші хлопці та дівчата, боронячи нас від окупантів”, — пояснює директор Коретчук.
Він сподівається, що це остання українсько-московська війна, і що Україна в ній скоро переможе. Вірить, що наступні покоління будуть бачити ці речі тільки у підручниках історії чи у кінохроніках
Фотоекспозиції доповнили трофеями й артефактами, які волонтери привезли з бойових позицій. Більшість екземплярів з Донецької, Луганської та Запорізької областей.
Прикарпатський волонтер Іван Зобків каже, що ця локація існує для того, щоб люди не забували про війну, аби могли прийти й відчути її.
“Тут є кап — страшна зброя, він переносить п’ятсоткілограмову ракету. І найгірше, що її нереально збити. Конкретно ця частина ракети вціліла, бо застрягла в українській грушці. І це врятувало наших хлопців, які попали під обстріл.
А тут ось — тубус від С-300. А то он на стіні висить таке маленьке – це те, що зараз найбільше потрібно ЗСУ. Це дрон-камікадзе. Щоправда, російський, збитий військовими 47-ї бригади”, — показує частину експозиції Зобків.
Серед організаторів був також військовослужбовець з Івано-Франківська Тарас Носик. Він вирушив захищати Україну в перші тижні повномасштабного вторгнення — 18 березня 2022 року. Воював під Вугледаром, під Бахмутом та на Оріхівському напрямку, де розпочався контрнаступ. У листопаді повернувся додому зі Запорізької області. Воїн зізнається, настрої в тилу його сильно засмутили:
“Часу вже прийшло багато і люди вже звикають, забувають, що йде війна. Пам’ятають хіба ті, у кого рідні чи знайомі на війні. Ці люди ще помагають. А решта живуть своїм життям, як і колись. Особливо це помітно у тилових містах. А ця виставка, я так думаю, може допомогти. Хтось подивиться, перекажуть один одному і може нагадаються, що треба долучатися до боротьби”, – розмірковує військовий.