Корейці допоможуть прикарпатським ЦНАПам перейти на сонячну енергію, аби не перевантажувати мережу

Автор: Соня Грейда

03 Жов, 2023 10:21

Поділитись публікацією
Корейці допоможуть прикарпатським ЦНАПам перейти на сонячну енергію, аби не перевантажувати мережу

В Україні стартує пілотний проєкт зі встановлення сонячних електростанцій на будівлях ЦНАП. Загальна вартість проєкту – 18 мільйонів доларів, які нададуть корейські партнери. Реалізовуватимуть проєкт у Івано-Франківській, Житомирській та Одеській областях.

Про це пише Галка з посиланням на Міністерство енергетики України.

Сонячні панелі дозволять забезпечити автономне електропостачання сервісних центрів. У міністерстві вважають, що це дасть змогу своєчасно надавати послуги населенню та знизити навантаження на централізовані джерела постачання. 

«Децентралізація енергосистеми, частиною якої є ця ініціатива, – одна з ключових складових енергетичної стратегії. Успішна реалізація проєкту дозволить масштабувати його на інші регіони, що стане додатковим кроком на шляху до створення стійкої та розподіленої енергетичної системи України. Дякуємо корейській стороні за внесок у децентралізацію та зміцнення нашої енергосистеми», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко. 

Для обговорення деталей реалізації проєкту українські представники вже неодноразово зустрічалися з корейською стороною.

«Програма включає проведення енергоаудиту, навчання енергоменеджменту, модернізації електромереж у будівлях та встановлення сонячних панелей із накопичувачами енергії. Реалізація проєкту дозволить зменшити витрати на електроенергію та забезпечить надійність енергопостачання цих об’єктів інфраструктури», – сказав заступник міністра енергетики Ярослав Демченков. 

Впроваджуватимуть проєкт корейська компанія Topinfra та громадська організація «Екоклуб», підтримку також надасть Корейський інститут розвитку технологій (KIAT).