Щоб запобігти повторному випадку: в обласній клінічній лікарні запрацював кабінет профілактики інсульту (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

08 Jun, 2023 16:05

Поділитись публікацією
Щоб запобігти повторному випадку: в обласній клінічній лікарні запрацював кабінет профілактики інсульту (ФОТО)

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні нещодавно запрацював кабінет профілактики інсульту. Тут прикарпатці можуть отримати допомогу та рекомендації, щоб запобігти повторному його випадку.

Лікарка-невропатолог Галина Хлібейчук розповідає, що наразі почастішали випадки інсульту, більше почали хворіти люди молодого й працездатного віку. За статистикою, кожен п’ятий українець може отримати інсульт.

“Пацієнти з інсультом, наприклад, отримали стаціонарне лікування, подальші рекомендації, а що їм робити далі? Люди в певний час перестають пити ліки, не знають, чи вони вилікували причину хвороби. Ми створили кабінет, щоб пацієнти були постійно під наглядом. Тут нададуть кваліфіковану допомогу, скерують на подальші дообстеження, розкажуть, як після інсульту слід себе поводити в домашніх умовах”, – каже Галина Хлібейчук.

Унікальність створеного кабінету в тому, що сюди можуть звертатися люди, які вже перенесли інсульт, та отримати рекомендації щодо попередження повторного випадку.

“У всьому світі існує така програма – інсультологи не втрачають зв’язок з пацієнтами. І саме в інсультних кабінетах спеціалісти слідкують за тими пацієнтами, підбирають їм правильні препарати. Без такого кабінету часто люди просто втрачаються і помирають вдома”, – додала Галина Хлібейчук.

Працює кабінет профілактики інсульту у вівторок, середу та четвер з 09:00 до 15:00.