Щоб збільшити народжуваність і пропагувати сімейні цінності: у Франківську стартує проєкт «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» (ФОТО)

Автор: Турій Роман

16 Mar, 2023 13:12

Поділитись публікацією
Щоб збільшити народжуваність і пропагувати сімейні цінності: у Франківську стартує проєкт «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» (ФОТО)

В Івано-Франківську стартує інформаційно-просвітницький проєкт, мета якого – збільшити показник народжуваності в місті, формувати і пропагувати сімейні цінності та здорове материнство, підтримувати здоров’я жінок різного віку.

Читайте також: На добудову дитсадка на Каскаді виділять понад 20 мільйонів гривень з держбюджету

Про проєкт «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» розповіли на пресконференції 16 березня. Він складатиметься із заходів та подій, які проходитимуть протягом п’яти місяців. Перший із них відбудеться вже 28 березня у конференц-залі Університету Короля Данила, пише «Галка».

У рамках проєкту заплановані:

1. Реконструкція кімнати виписки в Івано-Франківському міському пологовому будинку.
2. Висвітлення історій про успішних франківських молодих матусь – 10 фотопроектів з інтерв’ю у друкованих журналах.
3. Дводенний дитячий фестиваль.
4. Серія з 10 безплатних тренінгів за участі провідних лікарів і психологів на базі освітньої платформи УКД на актуальні теми психологічного та фізичного здоров’я сучасної жінки.

Згідно зі статистикою, у 2022 році, порівняно з 2021-им, народилося на 20% менше дітей.

За словами директорки Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру Марії Бойко, рік повномасштабної війни поклав дуже багато завдань перед Україною, багато молодих жінок поїхали за кордон:

«Імовірність зниження народжуваності з року в рік може зростати. Українська нація нас дуже хвилює, а також – молодий мешканець Івано-Франківська, а саме у контексті збереження цінностей. Щоб покликати молодь залишитися у країні, створювати тут сім’ї, ми маємо говорити про те, як має бути, як правильно планувати сім’ю, вагітність і пологи».

Марія Бойко додає – треба залучати різні сфери соціуму, щоб покращувати розуміння у суспільства щодо народжуваності:

«Перинатальний центр – це колиска нашої нації. Нам надзвичайно важливо плекати здорову націю, пропагувати успішне материнство, а перинатальний центр зробити європейського зразка – із сучасним ремонтом та ставленням до пацієнтів, з висококваліфікованим персоналом та приємною атмосферою».

Головна спеціалістка управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Хакімова каже, що майбутні тренінги дуже важливі, адже дадуть розуміння жінці, як діяти:

«Цей проєкт буде великою підтримкою і покаже батькам, яким шляхом іти, розвиватися, як подолати невідоме».

Народна депутатка України Оксана Савчук зазначила, що підтримка народжуваності – одне із пріоритетних завдань міської влади:

«Спільний соціальний проєкт, який включає інформаційно-просвітницьку кампанію та реконструкцію – це прекрасна нагода підсилити існуючу кампанію міста по стимулюванню народжуваності. Ми хочемо розбити міф, що народжувати у міському пологовому страшно. Це не страшно, це професійно, і є всі умови, щоб жінка почувала себе комфортно».

«Ми, як великий бізнес, частково несемо відповідальність за якість громади, в якій працюємо та розвиваємося. Ми будуємо не просто житлові комплекси, ми будуємо міста. Для нас надзвичайно важливо формувати якісне, комфортне та сприятливе середовище для майбутніх батьків та новонароджених малюків», – коментують представники компанії blago, яка є однією з організаторів ініціативи.

Перший проректор УКД Михайло Косьмій зауважив, що університет є освітницькою платформою проєкту:

«Оскільки команда УКД піклується не тільки про освіту, а й про формування правильних сімейних цінностей, психоемоційне та фізіологічне здоров’я нашого підростаючого покоління, тому будемо реалізовувати цей важливий проєкт як співорганізатори».