Щоб збільшити народжуваність і пропагувати сімейні цінності: у Франківську стартує проєкт «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» (ФОТО)

Автор: Турій Роман

16 Бер, 2023 13:12

Поділитись публікацією
Щоб збільшити народжуваність і пропагувати сімейні цінності: у Франківську стартує проєкт «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» (ФОТО)

В Івано-Франківську стартує інформаційно-просвітницький проєкт, мета якого – збільшити показник народжуваності в місті, формувати і пропагувати сімейні цінності та здорове материнство, підтримувати здоров’я жінок різного віку.

Читайте також: Фахова англійська мова за рівнями, як одна із переваг приватної вищої освіти

Про проєкт «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» розповіли на пресконференції 16 березня. Він складатиметься із заходів та подій, які проходитимуть протягом п’яти місяців. Перший із них відбудеться вже 28 березня у конференц-залі Університету Короля Данила, пише «Галка».

У рамках проєкту заплановані:

1. Реконструкція кімнати виписки в Івано-Франківському міському пологовому будинку.
2. Висвітлення історій про успішних франківських молодих матусь – 10 фотопроектів з інтерв’ю у друкованих журналах.
3. Дводенний дитячий фестиваль.
4. Серія з 10 безплатних тренінгів за участі провідних лікарів і психологів на базі освітньої платформи УКД на актуальні теми психологічного та фізичного здоров’я сучасної жінки.

Згідно зі статистикою, у 2022 році, порівняно з 2021-им, народилося на 20% менше дітей.

За словами директорки Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру Марії Бойко, рік повномасштабної війни поклав дуже багато завдань перед Україною, багато молодих жінок поїхали за кордон:

«Імовірність зниження народжуваності з року в рік може зростати. Українська нація нас дуже хвилює, а також – молодий мешканець Івано-Франківська, а саме у контексті збереження цінностей. Щоб покликати молодь залишитися у країні, створювати тут сім’ї, ми маємо говорити про те, як має бути, як правильно планувати сім’ю, вагітність і пологи».

Марія Бойко додає – треба залучати різні сфери соціуму, щоб покращувати розуміння у суспільства щодо народжуваності:

«Перинатальний центр – це колиска нашої нації. Нам надзвичайно важливо плекати здорову націю, пропагувати успішне материнство, а перинатальний центр зробити європейського зразка – із сучасним ремонтом та ставленням до пацієнтів, з висококваліфікованим персоналом та приємною атмосферою».

Головна спеціалістка управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Хакімова каже, що майбутні тренінги дуже важливі, адже дадуть розуміння жінці, як діяти:

«Цей проєкт буде великою підтримкою і покаже батькам, яким шляхом іти, розвиватися, як подолати невідоме».

Народна депутатка України Оксана Савчук зазначила, що підтримка народжуваності – одне із пріоритетних завдань міської влади:

«Спільний соціальний проєкт, який включає інформаційно-просвітницьку кампанію та реконструкцію – це прекрасна нагода підсилити існуючу кампанію міста по стимулюванню народжуваності. Ми хочемо розбити міф, що народжувати у міському пологовому страшно. Це не страшно, це професійно, і є всі умови, щоб жінка почувала себе комфортно».

«Ми, як великий бізнес, частково несемо відповідальність за якість громади, в якій працюємо та розвиваємося. Ми будуємо не просто житлові комплекси, ми будуємо міста. Для нас надзвичайно важливо формувати якісне, комфортне та сприятливе середовище для майбутніх батьків та новонароджених малюків», – коментують представники компанії blago, яка є однією з організаторів ініціативи.

Перший проректор УКД Михайло Косьмій зауважив, що університет є освітницькою платформою проєкту:

«Оскільки команда УКД піклується не тільки про освіту, а й про формування правильних сімейних цінностей, психоемоційне та фізіологічне здоров’я нашого підростаючого покоління, тому будемо реалізовувати цей важливий проєкт як співорганізатори».