Щоб жила енергія Кузьми: актор Бліндар презентував у Франківську стрічку “Я, Побєда і Берлін” (ФОТО)

Автор: Застава Максим

15 Бер, 2024 20:17

Поділитись публікацією
Щоб жила енергія Кузьми: актор Бліндар презентував у Франківську стрічку “Я, Побєда і Берлін” (ФОТО)

Фільм “Я, Побєда і Берлін”, знятий за мотивами однойменної повісті музиканта Кузьми Скрябіна. Головну роль у кіно зіграв франківський актор Іван Бліндар — він і презентував стрічку у Франківську.

Читайте також: Кузьмі посмертно присвоїли звання Героя України

На пресконференції з нагоди початку прокату кіно 15 березня Іван Бліндар розповів про свої враження від стрічки та презентації фільму в інших містах, пише Галка.

“То був мій кумир. Особисто Кузьму не знав. Але я читав, слухав, дивився про нього. До зйомок у мене був понад місяць часу. Перелопатив всю музику, якою він надихався. З’їздив у Новояворівськ. Дружина Андрія, пані Світлана дала мені благословення, довіряла мені. Ми з нею довго говорили, вона мене “сканувала”, дуже багато чого розповідала про Кузьму”, – розповів Іван Бліндар.

Також Іван зустрічався з батьком Кузьми.

“Я тепер розумію, чому таким був Андрій, у нього прекрасні батьки. А під час зйомок важких моментів не було. Режисер, вся команда синхронізувалися. Зйомки тривали два місяці. Ми робили все, щоб фільм був знаковим для пам’яті Кузьми. Щоб його енергія жила. Найважливішою для мене була прем’єра у Новояворівську, для ЗСУ. Ми тут в тилу, і мені здається, що всі маємо працювати більше, ніж вони, які ризикують життям. Я хотів, щоб вони трохи відпочили”, – зізнався актор.

Він додав, що це перша його головна роль у кіно, і для нього теж цінно, що саме у цьому фільмі.

Роль дружини Кузьми зіграла Марія Стопник.

“Я грала Варвару, бо так Андрій називав свою дружину. Я переживала, бо ми візуально не схожі з нею. Але було дуже легко і цікаво працювати в команді. Також мені здалося, що пані Світлані сподобалось, як я зіграла”, – сказала Стопник.

 

Прем’єра комедії “Я, Побєда і Берлін” за мотивами однойменної повісті українського музиканта була запланована ще навесні 2022 року. Але її перенесли через початок відкритого російського вторгнення.

У центрі сюжету – лихі 1990-ті роки й музикант-початківець Кузьма, який за три дні до концерту відправляється зі своїм другом Бардом в Берлін на старій Побєді.

Він хоче знайти колекціонера, який обміняє автомобіль на шестисотий Мерседес. Кузьма обіцяє своїй дівчині Барбарі повернутися додому на новій машині, а хлопцям з групи – встигнути на виступ.

Попри те, що з перших хвилин подорожі все пішло не за планом, пригода допоможе героям знайти справжнє призначення.

У комедії — фірмовий гумор і багато каверів відомих пісень Кузьми Скрябіна у виконанні українських зірок.

Режисером фільму виступила Ольга Ряшина. Стрічку показують у всіх франківських кінотеатрах.