Читайте також: У Франківській громаді зареєстрованими є 41 тисяча ВПО, спостерігається значний брак житла
Основною темою стало питання децентралізації, як запоруки розвитку району. Олександр Кеніз зазначив, що в результаті впровадження цієї реформи громади стають самодостатніми і мають добрі перспективи розвитку в майбутньому.
Відповідно до перспективного плану формування територій громад в районі створено три ОТГ – Ланчинська, Переріслянська та Делятинська. В процесі об’єднання ще дві – Зеленська і Надвірнянська, пише “Галка” з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.
Ще одним ресурсом, завдяки якому об’єднані громади можуть формувати власну стратегію розвитку – є можливість розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів. Зокрема, на території району протягом 2018 року було передано у комунальну власність об’єднаних територіальних громад 1281,4 га земель сільськогосподарського призначення державної власності. З них територіальним громадам: Ланчинській ОТГ – 12,4 га, Переріслянській ОТГ- 783 га, Делятинській ОТГ – 486 га.
Завдяки бюджетній децентралізації впродовж чотирьох років відбувається постійний приріст власних доходів місцевих бюджетів, у тому числі і в громадах. Наголошувалося, що 2019 рік має стати вирішальним для добровільного об’єднання громад, адже у 2020-му році цей процес повинен завершитися.