Ще один мобілізований депутат приїхав у коротку відпустку додому

Автор: Турій Роман

09 Бер, 2015 08:15

Поділитись публікацією
Ще один мобілізований депутат приїхав у коротку відпустку додому

Днями в Івано-Франківськ у коротку відпустку приїхав депутат міської ради Петро Гавриш (ВО “Свобода”), який нині разом з ще одним обранцем Михайлом Малярчуком проходить підготовку до служби у зоні АТО в БПСМОП “Гарпун”.

Читайте також: В Микитинцях урочисто відкрили новий дитячий садок "Янголятко" (ФОТО)

“Галці” вдалося задати кілька запитань обранцю-захиснику держави.

– Як проходить підготовка бійців у “Гарпуні”?
– В нас особливий принцип підготовки. Акцент на якість. До “відрядження” туди (в АТО — Галка), має бути впевненість, що боєць готовий до завдання. А це декілька факторів — стрільба, фізична підготовка, емоційний стан, вміння працювати в команді.
– Як пройшла твоя адаптація до бойової роботи після цивільного життя?
– Звичайно, після моєї переважно сидячої роботи спершу тупо все тіло боліло. Від бігу — ноги, заліза — торс, ножової підготовки — руки в синцях. Та це не налякало навіть жінок, які є в нашому підрозділі. Тому я тим більше справляюся.
– Де можна дізнатися про “роботу” “Гарпуна”?
– Ми не публічні. Ніде в зведеннях не буде писати, що ми зробили там-то, те-то. Відрядження особливо не афішуються. Але якщо десь в ЗМІ пройде інформація, що патріоти-партизани дали комусь “прикурки”, то це цілком ймовірно, що хтось з схожих до “Гарпунів” зробив роботу.
– Які твої особисті враження від служби?
– Мені там подобається. Я відчуваю, що розвиваю себе поступально. Без “завалів” – можеш здобути багато навичок, але “без крові з носу”. В загоні є багато досвідчених бійців. Навіть такі, які роками служили в іноземних легіонах. Вони передають дуже багато цінних знань.
-В яких умовах проживаєте?
– Це не спартанські умови. Згадую службу в армії в 90-их і визнаю, що тоді було набагато гірше. На побутові умови гріх нарікати. Харчування — досі не можу до нього звикнути. Їж, скільки хочеш. Щоправда все одно зайві калорії зженуться на заняттях =)
– Чи визначена твоя спеціалізація у спецпідрозділі?
– Ще ні. Умовно будемо або розвідниками, або снайперами. Ми вже жартуємо — хто має поганий слух, піде у снайпери, і навпаки =) . Насправді для мене це немає значення — в будь-якому випадку треба досконало вміти вести приховану диверсійну діяльність.
– Не секрет, що навіть в нинішній в армії проблема алкоголізму присутня. Що кажуть про алкоголь у “Гарпуні”?
– В нас дисципліна. І враження, що потрапив в коло друзів. Можливо, дається взнаки, що багато людей — пластуни. І я бачу, що наша позиція багато в чому є такою, яка формує правила в колективі. Також є багато неформального спілкування, але тема алкоголю в ньому відсутня.
– Чи не сумуєш за домом?
– Звісно, про родину і близьких думаю кожного дня. Але країну хтось мусить захищати. З хлопцями ми часто плануємо вже цивільне життя. Так у нас народився своєрідний анекдот. От через певний рік влаштовується хтось з “Гарпуна” на роботу. Там запитують – “які нові для себе навички Ви набули впродовж останнього року?”. Прийдеться відповідати, що “досконало вмію ліквідовувати ворогів =)”.

Розмовляв: Роман Турій

Гавриш