Ще один прикарпатський нардеп працює в інтересах Коломойського?

Автор: Вадим Войтик

09 Mar, 2015 07:29

Поділитись публікацією
Ще один прикарпатський нардеп працює в інтересах Коломойського?

Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики зірвав розгляд урядового законопроекту, спрямованого на зменшення кворуму загальних зборів акціонерних товариств. 

Читайте також: “Буковель” має майже 33 мільйони заборгованості за електрику

Відповідно до пояснювальної записки, метою законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту майнових прав акціонерів» є зниження вимоги щодо участі акціонерів у загальних зборах такого товариства для наявності кворуму до рівня світової практики та розблокування прийняття рішень, що дозволить проводити збори сукупним власникам 50 і більше відсотків простих акцій товариства (до цього моменту норма була не менше 60 відсотків голосуючих акцій).

Голова ВР дав відповідне доручення профільному комітету розглянути цей законопроект і прийняти рішення про його винесення на розгляд народних депутатів.

Проте, як повідомляє нардеп і відомий журналіст Сергій Лещенко, законопроект комітет не розглядав, оскільки на чергове засідання прийшло лише два депутати.

Очолює комітет з питань економічної політики уродженець Івано-Франківська, давній друг Арсенія Яценюка та бізнес-партнер Коломойського Андрій Іванчук. Заступником голови комітету є депутат Юрій Соловей.

Держава володіє у “Укрнафті” 50%+1 акцією, а дніпропетровський губернатор Ігор Коломойський – 42%. Оскільки зараз для проведення загальних зборів акціонерів необхідно 60%+1 акція, Коломойський може блокувати такі збори. Без зборів неможливо прийняти рішення про виплату державі дивідендів.

Як відомо, з олігархом Ігором Коломойським ЗМІ пов’язують також народного депутата Олександра Шевченка.