Щеплення проти поліомієліту проводять лише за згодою батьків, – головний медик області
26 Жов, 2015 12:47
Протягом трьох тижнів в області триватиме щеплення дітей від поліомієліту. Голова Департаменту охорони здоров’я ОДА Мирон Матейко говорить, що вакцинувати дітей будуть лише за згодою їхніх батьків чи опікунів.
Читайте також: Прикарпатці з порушеннями слуху та мови можуть викликати «швидку» через текстові повідомлення
“Щеплення проводяться лише після огляду дитини за інформованою згодою одного з батьків або іншого законного представника дитини, – зауважує директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирон Матейко. – Заклади охорони здоров’яобласті активно взялися до здійснення додаткової імунізації населення проти поліомієліту. На сьогодні є вже ряд дільниць, переважно невеликих, на яких за тиждень вакциновано усіх тих, хто підлягав на щепленню”.
Перший тур додаткової імунізації дітей молодшого віку (від 2 місяців до 6 років) розпочався 19 жовтня, повідомляє Департамент охорони здоров’я ОДА.
Вакцинація в області відбуватиметься в три раунди. У першому та другому раундах імунізуватимуть дітей віком від 2 місяців до 6 років.
Третій раунд – розширений, на якому, відповідно до рекомендацій ВООЗ залучатимуть дітей віком від 2 місяців до 10 років.
Усі діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною. Потім, не менше, ніж через 2 тижні, розпочнуть щеплення живою, оральною вакциною в рамках додаткової турової імунізації.
Додаткова імунізація розпочата як відповідь на спалах поліомієліту, що зафіксований в Україні у сусідній Закарпатській області, де захворіло двоє дітей.
Спалах виник через те, що рівень вакцинації дітей в Україні є найнижчим у світі (2014 рік – близько 40%, 9 місяців 2015 років – 18%, що нижче ніж у Нігерії, Пакистані, Афганістані, Сирії) та викликаний мутованим вірусом поліомієліту, що циркулює в Україні понад два роки.
Поліомієліт – важке вірусне захворювання, що вражає нервову систему людини. Для бактерій, вірусів не існує кордонів, не існує меж окремих областей, а,отже, сьогодні кожна дитина України перебуває в зоні небезпеки захворіти на поліомієліт. Але найбільша ця небезпека для дітей до 6 років.