Що таке електроенцефалограма або ЕЕГ

Автор: Борис Марія

20 Лют, 2017 16:20

Поділитись публікацією
Що таке електроенцефалограма або ЕЕГ

Медичних методів дослідження мозку досить багато, але найчастіше такі діагностичні методики, як МРТ та УЗД, не в змозі визначити вогнище ураження і встановити причини його виникнення. Впоратися з поставленими діагностичними завданнями медикам допомагає енцефалограма головного мозку.

Більшість з нас досить спокійно ставляться до таких досліджень, як УЗД і флюрографія, але ось електроенцефалографія у багатьох викликає страх і певну недовіру. Насправді енцефалограма головного мозку — це просто метод фіксації електричних імпульсів нервових клітин цього органу та його відділів. Щоб провести процедуру, на різні ділянки голови досліджуваного накладають спеціальні електроди, що передають по проводах інформацію в комп’ютер, що відображає біоелектричну активність нейронів, з яких складається мозок, на екрані або вибудовує криві на папері. Навіть мінімальні відхилення в активності мозку відслідковуються і реєструються, завдяки чому досягається можливість більш точного встановлення діагнозу та причин захворювань цього органу.

Показання до проведення ЕЕГ

Енцефалограма головного мозку призначається далеко не всім хворим, але існує ряд захворювань і станів, при яких таку діагностику лікарі вважають необхідною:

  1. черепно-мозкові травми;
  2. перенесені хірургічні втручання на хребті та головному мозку;
  3. перевірка гіпотез про наявність новоутворень в головному мозку;
  4. симптоми порушення мозкового кровообігу;
  5. епілепсія;
  6. судоми;
  7. часті непритомність;
  8. напади невластивого для поведінки людини;
  9. невротичні захворювання та розлади;
  10. гіпертонічна хвороба;
  11. остеохондроз шийного відділу хребта;
  12. головні болі;
  13. порушення сну;
  14. затримка мовного або розумового розвитку.

Підготовка до ЕЕГ

ЕЕГ не має протипоказань. Перед її проведенням не слід вживати продукти, що містять кофеїн. В іншому випадку рекомендується дотримуватися колишнього режиму харчування. Волосся необхідно ретельно вимити і висушити. Також необхідно поінформувати лікаря про всі прийняті лікарські препаратм, так як деякі з них можуть спотворювати результати дослідження, тому їх прийом слід припинити за 1-2 дні до дослідження. Пацієнтам з підвищеною нервовою збудливістю і дітям іноді призначають заспокійливі препарати.

Людям, які страждають епілепсією, ЕЕГ часто проводять у стані сну. В такому випадку пацієнту рекомендується напередодні дослідження провести безсонну ніч. Безпосередньо перед проведенням процедури йому дають седативний препарат.

Що очікувати після проходження процедури ЕЕГ

Після проходження процедури ЕЕГ електроди з голови знімаються та людина може йти додому. При цьому вона не має відчувати жодного дискомфорту та може повернутись до рутинних справ. За цей час спеціаліст медичного центру інтерпретує записи, зняті з ЕЕГ, з’ясує причини розладів та зробить відповідні висновки. На основі цих даних буде будуватись можливий план лікування.

Розшифровка результатів електроенцефалографії

Лікар аналізує ЕЕГ, звертає увагу на симетричність електричних сигналів мозку, базальний ритм, зміна активності мозку внаслідок функціональних проб. При епілепсії, тонічних судомах реєструється підвищена електрична активність мозку, при запальних захворюваннях мозку і деяких порушеннях обміну речовин — знижена.

Прийом ведуть лікарі-неврологи Попіль Леся Степанівна та Сорохман Анна Володимирівна.

За детальною інформацією звертайтеся за тел.0984178831, 0509400781, (0342)724731!!!
Лікувально-діагностичний центр святого Луки
м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська 22
Ліцензія АЕ № 459538 від 03.07.2014р.
http://medcentr.if.ua