Що таке соціальне підприємництво, дискутували в Івано-Франківську

Автор: Людмила Баран

19 Чер, 2017 12:23

Поділитись публікацією
Що таке соціальне підприємництво, дискутували в Івано-Франківську

В Івано-Франківську 19 червня влаштували панельну дискусію “Соціальні інновації: нові рішення старих проблем”.

Йшла мова про те, як бізнес, держава та суспільство можуть розв’язувати соціальні проблеми, вдаючись до нетрадиційних рішень.

Юрій Друк, директор івано-франківської філії Укрексімбанку, зауважив, що мета інновацій – полегшувати життя, це не є новим явищем економіки. Класичні теорії показували підприємця як капіталіста, для якого основне – прибуток. За іншими теоріями – підприємництво має значно складнішу мотивацію, гроші не є ключовою метою його роботи.

Артем Корнецький, автор курсу “Соціальне підприємництво” на платформі Prometheus, розповів, що для соціального підприємства обов’язковою умовою є користь для суспільства. І соціальний вплив має бути вимірюваним. Є певні критерії, згідно з якими підприємство можна назвати соціальним. Це розподілення прибутку на вирішення певного соціального питання. Або якщо певна кількість працівників є незахищеними верствами населення, наприклад, атовцями, переселенцями, людьми з інвалідністю.

Остап Павлюк, засновник школи Creators, заявив, що бізнес – це те, що вирішує проблеми людей. Інновативні бізнеси – ті, які підходять до вирішення з іншої сторони.

“Є сенс робити бізнес тоді, коли ти розумієш його інноваційність, не просто ставиш ще один кіоск чи обмін валют, а коли ти придумаєш щось, що покращує попередній продукт”, – вважає Павлюк.

Він навів приклад створеної бізнес-школи для підлітків, яка допомагає школярам реалізувати себе в житті і пропонує їм вибір між тим, щоб стати сподивачем і творцем.

Юрій Филюк, співзасновник платформи “Тепле місто”, сказав, що особливістю сучасного світу є збільшення кількості нових рішень, перевинайдення підходів, за якими не встигаєш слідкувати. За його словами, одним із прикладів нового рішення на перетині економічної діяльності та вирішення соціальних проблем є громадський ресторан “Урбан Спейс 100”, який акумулює кошти на різні проекти в Івано-Франківську. Це одночасно краудфандинг, кафе, крамниця українських брендів, радіо, майданчик для проведення різних дискусій, презентацій тощо.

“Якщо розібрати цей проект на частини, то окремо це не є інновацією, але разом – це інновація, у світі ще ніхто так не робив”, – заявив Филюк.

Він додав, що коли вони придумали Урбан, не знали що це соціальне підприємництво, дізналися про це потім. Филюк вважає, що всі бізнеси мають бути соціально відповідальними, наперед передбачати, як їхня діяльність впливає на суспільство та його майбутнє.

“Весь бізнес має бути соціальним підприємництвом”, – сказав Филюк.

Ця дискусія розпочинає тижневу Школу інновацій та соціального підприємництва в Івано-Франківську. Під час неї ті, хто вже займається соціальними проектами чи бажає розпочати власну справу, отримуватимуть нові знання від успішних соціальних підприємців та науковців. 24 червня учасники школи будуть представляти свої проекти, інформує “Галка”.