Що таке синдром відмінника і чи потрібно його лікувати

21 Лип, 2021 12:42

Поділитись публікацією
Що таке синдром відмінника і чи потрібно його лікувати

Синдром відмінника – прагнення бути кращим з обов’язковою присутністю похвали. Найчастіше спостерігається у дітей, які добре вчилися в школі, брали участь в олімпіадах та змаганнях.

Такий синдром також розвивається на підсвідомому рівні та продиктований думкою, що дитина буде гідна любові і похвали тільки тоді, коли зможе відмінно з усім впоратися.

Синдром відмінника може виникнути в результаті:

  1. Батьки хочуть, щоб дитина досягла успіху там, в чому вони самі зазнали невдачі. Успіх сина або дочки – це можливість помститися за власні невдачі та підтвердження соціального успіху самих батьків.
  2. Діти часто намагаються завоювати батьківську любов оцінками.
  3. Часто бажання у всьому бути першим, як не дивно, виникає через занижену самооцінку дитини.

Згодом все це може в корені змінити особистість людини. Синдром особливо небезпечний тим, що і дорослий, і дитина в будь-який момент можуть випробувати розумове і емоційне виснаження. Люди в цьому стані не в змозі терпіти поразки або навіть справлятися зі звичайними повсякденними труднощами. Вони стають замкнутими і невпевненими.

Як боротися з синдромом?

При хворобі кращий спосіб вилікувати хворого – не допустити розвитку хвороби. Ось кілька рекомендацій для батьків:

  1. Навчіться правильно ставитися до процесу навчання. Якщо ви не сприймаєте низькі оцінки як глобальну катастрофу, то діти стануть спокійніше ставитися до своїх невдач. Краще підтримайте дитину, підкажіть, як виправити ситуацію.
  2. Не ставте планку дуже високо. Неважливо, якими були ви й ваші родичі. Дитина індивідуальна й вона повинна розвиватися в такому напрямку і так швидко, як це характерно для неї особисто. Ваше завдання – розпізнати талант й створити умови для його розвитку.
  3. Не говоріть своїй дитині, що вона краща за всіх інших. Спотворена самооцінка створює комплекси й заважає в подальшому.
  4. Любіть дитину без правил та умов, просто таким, яким він є. Юний школяр повинен знати, що незадовільні результати не позбавлять його вашої любові і підтримки.
  5. Час від часу хваліть дитину за успіхи та зусилля. Своєчасна підтримка посилить інтерес до навчання.
  6. Не перестарайтеся з навантаженнями. Шукайте надійні, продуктивні стратегії розвитку дітей молодшого віку, які не обмежують здатність вашої дитини приділяти час друзям, хобі та відпочинку. Якщо дитина весь вільний час витрачає на уроки та шкільні завдання, слід запропонувати прогулятися, пограти або запросити друзів в гості.
  7. Цікавтеся тим, що відбувається в його житті;
  8. Не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми;

Також фахівці радять записувати дітей в творчі або спортивні гуртки. При цьому дуже важливо навчити дитину проявляти інтерес не тільки до навчання, але і до всього навколишнього світу.

Якщо дотримання цих порад не принесло помітних поліпшень, вам слід звернутися за порадою до кваліфікованого та досвідченого фахівця.

Багато батьків з прогресивними поглядами на виховання дітей вибирають дистанційне навчання в школі, яке дає можливість поєднувати школу з особливостями стилю життя батьків та дитини. Зверніть увагу на таку школу з дистанційним навчанням – Атмосферна школа https://www.atschool.com.ua/. Кожен учень Атмосферної Школи може вчитися за особистим розкладом і в індивідуальному ритмі. Навчальні матеріали можна переглядати у зручний час. Дистанційна форма отримання середньої освіти підійде тим дітям, хто хоче поєднуючи навчання з хобі, спортивною кар’єрою або іншими особливостями способу життя.

Коли у дитини добре працює мозок, розвивається мислення, пам’ять, виявляються і удосконалюються унікальні пізнавальні і творчі здібності. Тренування розуму допомагає вашій дитині справлятися з труднощами в навчанні. У міру розвитку розуму розширюються межі використання його можливостей, зростає інтерес до отримання знань, зростає впевненість в собі, розвивається цілеспрямованість.

Атмосферна школа правильно мотивує дітей в навчанні, тому вони точно знають, чого хочуть, навіщо їм це потрібно, і мають всі ресурси для реалізації себе.