Що варто знати про історію та тенденції фарби для волосся

Автор: Застава Максим

21 Лют, 2020 12:32

Що варто знати про історію та тенденції фарби для волосся

Фарбування пасом дозволяє вирішувати різні завдання, наприклад, приховати сивину, відкоригувати колір або кардинально змінити свій образ. Ця процедура може виконуватися в домашніх або салонних умовах.

Деякі прихильниці частої зміни іміджу настільки досконально вивчили сучасні технології, що розбираються у всіх тонкощах самої процедури й запропонованих для цього продуктів на рівні професіоналів. Тому ми не будемо поглиблюватися в теорію й розбиратися в тому, як вибирати колір фарби для волосся або розбирати способи нанесення, а розповімо історію її створення.

Подорожуємо у часі

Пропонуємо читачам відправитися у віртуальну мандрівку. Спочатку нам належить побувати в другій половині 19 століття. Саме в цей період почався активний розвиток хімії. У 1863 році був синтезований парафенілендіамін – речовина, яка й сьогодні використовується для стійкого фарбування в чорні або темно-коричневі кольори. Проте, аж до початку 20 століття він застосовувався в текстильному виробництві для надання тканинам різних відтінків.

Поява стійкої фарби для волосся на синтетичній основі тісно пов’язана з сімейним життям Ежена Шуеллера, який з юних років був захоплений хімією. Після закінчення навчання він отримав посаду лаборанта в Сорбонні (університет в Парижі). Доходи були досить скромні, але дозволяли утримувати сім’ю. Ежен був закоханий, тому незабаром одружився. Одного разу, повернувшись з роботи він застав свою дружину в засмучених почуттях. Крім того, вона відмовилася зняти капелюшок. Виявилося, що після відвідування перукарні її біляві локони перетворилися в солому невизначеного кольору. 

У той час процедура фарбування була досить складною, а результат часто непередбачуваним. У Ежена виникла ідея створити продукт на синтетичній основі, який зможе створювати різні відтінки. Однак, лабораторія, де він працював, мала малий набір хімікатів і застаріле обладнання, тому довелося звернутися до професора Віктора Огеро, який влаштував його на роботу в Центральну аптеку Франції. В 1907 році хімік виготовив першу синтетичну фарбу для волосся. Новинка була протестована дружиною та отримала найвищу оцінку. Ежен запатентував свій винахід і відкрив власну компанію. Попри складні економічні обставини, кризи й війни цей продукт продовжує вдосконалюватися.

Хронологічний огляд по роках:

  • 20-40. З’являється варіант спеціально для сивини, який здатний проникати всередину стрижнів, а не просто працювати на їх поверхні. Справжньою сенсацією стає продукт на натуральній основі, який можна використовувати навіть після хімічної завивки.
  • 40-50. На час війни багатьом компаніям довелося скоротити виробництво, деякі підприємства були зруйновані в результаті бомбардувань. Але вже в 1947 році випуск барвників поступово наближається до довоєнного рівня, а потім значно збільшується, бо жінки прагнуть бути красивими. Особливо популярні крем-фарби, які почали випускати в 1934 році.
  • 60-80. Зміна кольору пасом стає звичайним ділом. Раніше часто міняли колорит локонів переважно представники творчих професій, але різноманітність відтінків і проста техніка нанесення дозволяють кожній жінці сміливо експериментувати зі своєю зовнішністю.

На початку 21 століття фарби для волосся, як і раніше знаходяться на піку своєї популярності. Різні марки пропонують широкий спектр кольорів від природних до неонових, а також пропонує спеціальну продукцію для чоловіків. Познайомитися з новинками можна на сайті мультирегіонального інтернет-магазину МЕЙКАП.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry