Що варто знати про історію та тенденції фарби для волосся

Автор: Застава Максим

21 Лют, 2020 12:32

Поділитись публікацією
Що варто знати про історію та тенденції фарби для волосся

Фарбування пасом дозволяє вирішувати різні завдання, наприклад, приховати сивину, відкоригувати колір або кардинально змінити свій образ. Ця процедура може виконуватися в домашніх або салонних умовах.

Деякі прихильниці частої зміни іміджу настільки досконально вивчили сучасні технології, що розбираються у всіх тонкощах самої процедури й запропонованих для цього продуктів на рівні професіоналів. Тому ми не будемо поглиблюватися в теорію й розбиратися в тому, як вибирати колір фарби для волосся або розбирати способи нанесення, а розповімо історію її створення.

Подорожуємо у часі

Пропонуємо читачам відправитися у віртуальну мандрівку. Спочатку нам належить побувати в другій половині 19 століття. Саме в цей період почався активний розвиток хімії. У 1863 році був синтезований парафенілендіамін – речовина, яка й сьогодні використовується для стійкого фарбування в чорні або темно-коричневі кольори. Проте, аж до початку 20 століття він застосовувався в текстильному виробництві для надання тканинам різних відтінків.

Поява стійкої фарби для волосся на синтетичній основі тісно пов’язана з сімейним життям Ежена Шуеллера, який з юних років був захоплений хімією. Після закінчення навчання він отримав посаду лаборанта в Сорбонні (університет в Парижі). Доходи були досить скромні, але дозволяли утримувати сім’ю. Ежен був закоханий, тому незабаром одружився. Одного разу, повернувшись з роботи він застав свою дружину в засмучених почуттях. Крім того, вона відмовилася зняти капелюшок. Виявилося, що після відвідування перукарні її біляві локони перетворилися в солому невизначеного кольору. 

У той час процедура фарбування була досить складною, а результат часто непередбачуваним. У Ежена виникла ідея створити продукт на синтетичній основі, який зможе створювати різні відтінки. Однак, лабораторія, де він працював, мала малий набір хімікатів і застаріле обладнання, тому довелося звернутися до професора Віктора Огеро, який влаштував його на роботу в Центральну аптеку Франції. В 1907 році хімік виготовив першу синтетичну фарбу для волосся. Новинка була протестована дружиною та отримала найвищу оцінку. Ежен запатентував свій винахід і відкрив власну компанію. Попри складні економічні обставини, кризи й війни цей продукт продовжує вдосконалюватися.

Хронологічний огляд по роках:

  • 20-40. З’являється варіант спеціально для сивини, який здатний проникати всередину стрижнів, а не просто працювати на їх поверхні. Справжньою сенсацією стає продукт на натуральній основі, який можна використовувати навіть після хімічної завивки.
  • 40-50. На час війни багатьом компаніям довелося скоротити виробництво, деякі підприємства були зруйновані в результаті бомбардувань. Але вже в 1947 році випуск барвників поступово наближається до довоєнного рівня, а потім значно збільшується, бо жінки прагнуть бути красивими. Особливо популярні крем-фарби, які почали випускати в 1934 році.
  • 60-80. Зміна кольору пасом стає звичайним ділом. Раніше часто міняли колорит локонів переважно представники творчих професій, але різноманітність відтінків і проста техніка нанесення дозволяють кожній жінці сміливо експериментувати зі своєю зовнішністю.

На початку 21 століття фарби для волосся, як і раніше знаходяться на піку своєї популярності. Різні марки пропонують широкий спектр кольорів від природних до неонових, а також пропонує спеціальну продукцію для чоловіків. Познайомитися з новинками можна на сайті мультирегіонального інтернет-магазину МЕЙКАП.