Щоб навчання було радісним: на що варто звернути увагу, вибираючи шкільний ранець (ФОТО)

Автор: Турій Роман

12 Aug, 2016 10:32

Поділитись публікацією
Щоб навчання було радісним: на що варто звернути увагу, вибираючи шкільний ранець (ФОТО)

Закінчення літнього періоду завжди веде за собою безліч справ та рішень – після гарного відпочинку час приступати до продуктивної роботи.

Особливо відповідальним цей час є для батьків, адже вже скоро їхні діти підуть до школи, а це, у свою чергу, – нові враження, обов’язки, а також нові покупки.

Обираючи для своєї малечі шкільний ранець, потрібно бути особливо обачним – бо ж від цього великою мірою залежить здоров’я дитини, бажання вчитися і, звісно ж, її настрій.

Перш за все, потрібно розуміти, що саме ми шукаємо. “Портфель”, “рюкзак” та “ранець” – насправді зовсім не слова-синоніми, і різниця полягає не тільки в назві. Портфелі відрізняє одна коротка ручка та тверді стінки – вони призначені для того, щоб носити їх в руці, що може негативно впливати на поставу дитини. Рюкзак оснащений широкими лямками (тож його можна носити на плечах) і щільнішою, або й ортопедичною спинкою, але саме дно рюкзака і стінки – м’які. Краще за все обирати для свого першачка саме ранець: маючи широкі лямки, тверде дно, стінки і ортопедичну спинку, він подбає і про здоров’я дитини, і про вміст самого ранця.

Цікавою інформацією стосовно вибору ранця для першокласників і не тільки поділилася з нами Тетяна, консультант мережі канцтоварів “Ваш Партнер”.

Рюкзаки-3145

В першу чергу, потрібно визначитися з фасоном наплічника. Дбаючи про здоров’я дитини 1-3 класу, рекомендується обирати саме ранець, форма якого дозволяє не переживати за поставу дитини. Можна обрати ранець-саквояж, з гладкою передньою стінкою, ранець на замочку з додатковими кишенями, або ж ранець на застібці. Приглядаючись до ранця, шукайте ті, що мають тверді стінки і дно (чудово, якщо на дні є спеціальні ніжки – тоді ранець спокійно можна ставити на підлогу), міцні та зручні лямки, які не будуть тиснути в плечі, а також ортопедичну спинку – аби дитина не втомлювалася носити книжки та зошити. Повна ортопедична спинка не перенавантажує хребет дитини, вкрита сітчатою тканиною дозволяє спині “дихати”, і не дає відчути вміст самого наплічника. Також в нагоді стане нагрудний ремінь, який надійно фіксуватиме ранець і зменшить навантаження на спину.

Варто увагу звертати також на розміри та вагу виробу – пустий ранець не має важити більше одного кілограма, і не має бути дуже великим, чи навпаки надто малим. Зважаємо також на якість виробу: наявність рівних подвійних швів для надійності, щоб ранець міг служити не один рік, та міцна і щільна тканина, яку можна легко почистити, яка не пропускатиме вологу і витримає дитячі забави на перерві.

Перевірити, чи підійде ранець, варто одягнувши його на дитину – так можна просто визначити, чи добрий фасон та розмір. Обираючи дизайн ранця також потрібно слухати майбутнього власника – хто краще за дитину розуміється у такій різноманітності тваринок, іграшок, ляльок і машинок, які ми бачимо на ранця в магазинах? Тому нехай дитина обирає те, що саме їй до душі, а батьки поки звернуть увагу на інші нюанси – яскравість кольорів та обов’язкова наявність світловідбиваючих елементів, щоб дитину було добре видно на шляху навіть у сутінках. Перевірити варто також практичність – надійність ручки, кількість відділень, бокових кишеньок для термосу, окремих кишень для пеналу, органайзеру, та якість усіх замків та застібок, які має легко та швидко розстібати дитина самотужки.

Середня вартість такого ранця – 800-1000 гривень. Існують більш економні варіанти, але в першу чергу зважайте на якісь – щоб наплічник тішив власника тривалий час. Учні 3-5 класу та старші, як правило, обирають рюкзаки – м’якші та легші, вони більше підходять для активних дітей. Однак, навіть у таких ситуаціях, потрібно пам’ятати про осанку, обираючи ортопедичну спинку, а також практичність та якісь пошиття – тканина має бути не лише яскравою, але й міцною, а дно – обов’язково ущільненим. Також, купуючи рюкзак, потрібно особливо уважно перевіряти лямки – від їхньої міцності і залежить подальше життя наплічника. Обираючи ранець та рюкзак активного школяра, є можливість також підібрати до нього пенал та спортивну сумку в одній кольоровій гамі або з тих, що у наявності, або додатково замовивши. Тому, відправляючись на шопінг за ранцем, пам’ятайте основні поради:

1. Шукайте наплічник з ортопедичною зручною спинкою;

2. Обов’язково приміряйте його на дитину;

3. Не обирайте надто важкий чи великий ранець;

4. Звертайте увагу на яскраві кольори, та світловідбиваючі елементи;

5. Переконайтеся у практичності ранця;

6. Не варто економити – обирайте тільки ранці з якісних матеріалів;

7. Пам’ятайте, для кого ви стараєтесь – нехай ваш школяр вийде з магазину задоволений!

Автор: Марта БАРАНЕЦЬКА