Щоб не втратити незалежність: франківські депутати просять Шмигаля повернути “християнську етику” у школи (ФОТО)
30 Лип, 2021 11:34
Депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговому засіданні 30 липня звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра освіти Сергія Шкарлета щодо доповнення навчальних програм предметами морально-духовного спрямування.
Читайте також: У Франківському парку “засяяла” головна ялинка (ФОТО)
У зверненні, яке зачитав депутат від “Свободи” Ярослав Дубас, йдеться, що франківські депутати занепокоєні тим, що Міносвіти не включило в перелік навчальних програм для шкіл програми морально-духовного спрямування, пише “Галка”.
“Натомість включено предмети прогендерного спрямування, які несуть загрозу моральності учнів, суперечать сімейним цінностям та загрожують інститу сім’ї. Звертаємось з проханням доповнити список рекомендованих навчальних програм предметами морально-духовного спрямування: “Основи християнської етики”, “Біблійні історія та християнська етика”, “Християнська етика в українській культурі”…Переконані, що саме духовне становленя української молоді не може бути підмінене іншими пріоритетами. Сучасний освітній процес – це не лише засвоєння знань предметів, а насамперед формування духовно зрілої особистості, а сучасна школа – це перш за все школа цінностей та життєвого простору, де молодь вчиття проявляти ввічливість, толерантність здійснювати вибір у складних життєвих ситуаціях, дізнаватися про духовне життя українського народу”, – йдеться у зверненні.
Також депутати вважають, що якщо Кабмін не стане на захист духовних цінностей у школах, це може призвести до втрати незалежності держави.
Після виголошення заяви у залі засідань виникла дискусія. Депутатка Мар’яна Вершиніна зазначила, що в місті є достатньо храмів, і при них є освітні дитячі гуртки та заняття.
“У нас є стаття 35 Конституції України, яка говорить, що релігія відокремлена від освіти. Наголошую, що ми, як депутати, перед такими зверненнями, зважали на Основний Закон нашої України, як і закон про освіту”, – каже депутатка.
Їй відповіли “свободівці” Роман Марцінків та Олег Андрухів.
“Ми проживаємо в християнському краї. Думаю, що на думку громади, батьків, директорів, треба виносити це питання. Багато українців закордоном, не завжди у сім’ях сповиваються правильні цінності, саме школи надають правильну орієнтацію дітям у житті”, – зазначив Роман Марцінків.
“Як доктор юридичних наук скажу, що по такій лозіці можемо відмовитися і від української мови чи історії, бо всі рівні перед законом. Вважаю, що всі люди на території України зобов’язані вивчати традиції прекрасної держави чи регіону, бо вони тут проживають”, – сказав Андрухів.
В підсумку за звернення проголосували 30 депутатів, ще троє утрималися та троє не голосували.
До слова, у франківських школах “християнську етику” факультативно викладають з 1992 року.