Щоб не втратити незалежність: франківські депутати просять Шмигаля повернути “християнську етику” у школи (ФОТО)

Автор: Турій Роман

30 Лип, 2021 11:34

Щоб не втратити незалежність: франківські депутати просять Шмигаля повернути “християнську етику” у школи (ФОТО)

Депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговому засіданні 30 липня звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра освіти Сергія Шкарлета щодо доповнення навчальних програм предметами морально-духовного спрямування. 

Читайте також: Погляд збоку: АББА знову на сцені, помер Бельмондо, біткоїн в Сальвадорі, чиновники бігають від Марцінківа

У зверненні, яке зачитав депутат від “Свободи” Ярослав Дубас, йдеться, що франківські депутати занепокоєні тим, що Міносвіти не включило в перелік навчальних програм для шкіл програми морально-духовного спрямування, пише “Галка”.

“Натомість включено предмети прогендерного спрямування, які несуть загрозу моральності учнів, суперечать сімейним цінностям та загрожують інститу сім’ї. Звертаємось з проханням доповнити список рекомендованих навчальних програм предметами морально-духовного спрямування: “Основи християнської етики”, “Біблійні історія та християнська етика”, “Християнська етика в українській культурі”…Переконані, що саме духовне становленя української молоді не може бути підмінене іншими пріоритетами.  Сучасний освітній процес – це не лише засвоєння знань предметів, а насамперед формування духовно зрілої особистості, а сучасна школа – це перш за все школа цінностей та життєвого простору, де молодь вчиття проявляти ввічливість, толерантність здійснювати вибір у складних життєвих ситуаціях, дізнаватися про духовне життя українського народу”, – йдеться у зверненні.

Також депутати вважають, що якщо Кабмін не стане на захист духовних цінностей у школах, це може призвести до втрати незалежності держави.

Після виголошення заяви у залі засідань виникла дискусія. Депутатка Мар’яна Вершиніна зазначила, що в місті є достатньо храмів, і при них є освітні дитячі гуртки та заняття.

“У нас є стаття 35 Конституції України, яка говорить, що релігія відокремлена від освіти. Наголошую, що ми, як депутати, перед такими зверненнями, зважали на Основний Закон нашої України, як і закон про освіту”, – каже депутатка.

Їй відповіли “свободівці” Роман Марцінків та Олег Андрухів.

“Ми проживаємо в християнському краї. Думаю, що на думку громади, батьків, директорів, треба виносити це питання. Багато українців закордоном, не завжди у сім’ях сповиваються правильні цінності, саме школи надають правильну орієнтацію дітям у житті”, – зазначив Роман Марцінків.

“Як доктор юридичних наук скажу, що по такій лозіці можемо відмовитися і від української мови чи історії, бо всі рівні перед законом. Вважаю, що всі люди на території України зобов’язані вивчати традиції прекрасної держави чи регіону, бо вони тут проживають”, – сказав Андрухів.

В підсумку за звернення проголосували 30 депутатів, ще троє утрималися та троє не голосували.

До слова, у франківських школах “християнську етику” факультативно викладають з 1992 року.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • surprise 1
  • surprise
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...