Щоб стабілізувати гривню, потрібно 10 мільярдів доларів – прикарпатський фінансовий експерт
02 Бер, 2015 09:49
Країна, судячи з заяв МВФ, вже у першій половині березня може отримати новий транш у розмірі понад 4 млрд. доларів. Івано-франківський фінансовий експерт, завкафедри Ірина Фадєєва вважає, що цієї суми недостатньо для того, щоб економічна ситуація в країні стабілізувалася.
Читайте також: Франківських водіїв навчатимуть, як поводитись з інвалідами
“Якщо питання щодо надання Україні кредиту вирішиться позитивно найближчим часом, велике значення матиме й сума, яку буде надано. Адже на фінансову систему країни тисне також й велике кредитне навантаження. Мається на увазі те, що попередні уряди також залучали кредитні ресурси, але під значно більші відсотки, ніж надає МВФ. Зараз саме настає час сплати за цими кредитами. Минулорічний транш МВФ практично весь був використаний для погашення таких боргових зобов’язань, а це близько 4 млрд. доларів” – пояснює Ірина Фадєєва.
Вона зазначила, якщо цього разу Україна отримаємо приблизно таку ж суму, вона знову піде на погашення попередніх кредитів й відсотків за ними, а це приблизно 3,5 млрд. доларів на рік.
“Одразу виникає запитання: чому ми тут позичаємо, щоб там погасити, адже знову потрапляємо у боргову яму. Це не зовсім так. МВФ надає кредит під дуже низький відсоток – це 3-3,5% річних. Цей відсоток встановлюється індивідуально для кожного випадку. Тобто фактично ми суттєво зменшуємо майбутні платежі за користування залученими коштами” – коментує експерт.
За її переконанням,для стабілізації валютного ринку необхідна значно більша сума, приблизно 10 млрд. доларів.