Щоб запобігти крадіжкам телефонів їх навчать дистанційно відключатись

Автор: Вадим Войтик

27 Jun, 2014 18:51

Поділитись публікацією
Щоб запобігти крадіжкам телефонів їх навчать дистанційно відключатись

Google і Microsoft встановлять на смартфонах, що працюють на операційних системах Android і Windows Phone, функцію kill switch, тобто можливість віддалено блокувати пристрій при крадіжці або втраті. Правоохоронці впевнені, що поширення такої опції на всіх смартфонах дозволить значно скоротити число їх крадіжок.

Читайте також: Google випустив дудл про миття рук

Рік тому прокурор Нью-Йорка Ерік Шнейдерман спільно з колегою з округу Сан-Франциско Джорджем Гасконі дав старт загальноамериканської кампанії під назвою Secure Our Smartphones (SOS), метою якої було переконати всіх постачальників смартфонів вбудувати опцію kill switch в нові моделі. Заклик був почутий, і тепер нова функція з’явиться у чергових версіях операційних систем Android і Windows Phone.

Варто відзначити, що смартфони Apple вже наділені функцією kill switch, яка була додана в сьому версію iOS восени 2013 року. Це призвело до помітного скорочення числа крадіжок. Так, за даними ініціативної групи SOS, пограбування з метою заволодіти продуктами Apple в Нью-Йорку скоротилися на 19% у січні – травні 2014 року по порівнянні з тим же періодом минулого року. При цьому, однак, помітно виросло число крадіжок пристроїв Samsung (більш ніж на 40%), що не володіють функцією віддаленого блокування.

Ці цифри підтверджують логіку прихильників руху SOS. Якщо грабіжники будуть знати, що вкрадений телефон, швидше за все, можна буде продати тільки на запчастини, то їх бажання заволодіти чужим гаджетом помітно знизиться, вважають в організації.

Користувачі різних смартфонів можуть убезпечити себе від втрати важливих даних, встановивши сторонній додаток, що забезпечує можливість блокування, однак це не вбереже їх від крадіжки, оскільки злочинцеві буде невідомо про встановлену програму.

У квітні 2014 оператори стільникового зв’язку США і провідні виробники смартфонів вже досягли домовленості про те, що будуть дистанційно блокувати роботу крадених апаратів з метою захистити персональні дані користувачів і перешкодити розкраданню мобільних пристроїв.