Шість мільйонів дали Печеніжинській ОТГ на ремонт доріг

Автор: Застава Максим

29 Бер, 2020 15:22

Шість мільйонів дали Печеніжинській ОТГ на ремонт доріг

За результатами співпраці з обласною державною адміністрацією наприкінці минулого року Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття запропонувала концепцію справедливого розподілу коштів з Дорожнього фонду на ремонт доріг, які проходять територією об’єднаних громад.

Читайте також: 77 тисяч масок, захисних щитків і костюмів отримало Прикарпаття (ФОТО)

Ініціатива передбачала розподіл видатків пропорційно – за протяжністю усіх доріг ОТГ. Таку ідею підтримали у Кабінеті міністрів України, а Івано-Франківська область стала пілотною з напрацювання цієї концепції. Напередодні т. в. о голови облдержадміністрації Віталій Федорів підписав розпорядження ОДА про розподіл цих коштів.

«Цього року на ремонт доріг ОТГ Прикарпаття коштів виділено набагато більше, ніж торік. Важливо, що фінансовий ресурс передбачений і для новоутворених територіальних громад, вибори в яких відбулися наприкінці минулого року. Якщо говорити про Печеніжинську ОТГ, то громаді виділили понад шість мільйонів гривень. Порівнюючи з 2019 роком, сума збільшилася вдвічі. Безумовно, це свого роду успіх для наших громад, але вважаю, що нам не слід на цьому зупинятись», — сказав голова Печеніжинської громади Ігор Довірак.

Попри це, очільник громади наголосив: «Напрацьовуючи концепцію, у нас була позиція одностайна: територіальні громади повинні бути розпорядниками коштів, які виділяє держава на будівництво та ремонт доріг. Однак поки це законодавчо неможливо, оскільки ОТГ не є власниками доріг обласного і районного значення, які проходять їх територіями. Тому вирішено у цьому році, як експеримент, зупинитися на справедливому розподілі коштів на дороги, що проходять територією ОТГ. Наша область є єдиною в Україні, де обласна державна адміністрація здійснює розподіл коштів на дороги спільно з об’єднаними територіальними громадами».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На ремонт доріг Долинщини з держбюджету виділять 27 мільйонів гривень (ПЕРЕЛІК)

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...