Шкільні класи поділять на групи за батьківські гроші

Автор: Людмила Баран

26 Jun, 2014 09:58

Поділитись публікацією
Шкільні класи поділять на групи за батьківські гроші

Міністерство освіти прийняло одну з пропозицій міського управління освіти і науки щодо поділу учнів під час вивчення предметів.

Про це йшла мова на оперативній нараді міського голови 24 червня.

Управління освіти і науки міської ради надіслало в Міносвіти шість концептуальних пропозицій для нового навчального року, і три з них були враховані.

Відтак, з серпня планують дозволити у школах проводити додатковий поділ класів на вивчення окремих предметів за допомогою фінансування батьками учнів. Така система вже існувала у школах кілька років тому, але її заборонив Антимонопольний комітет. Тепер поділ на групи за батьківський кошт знову дозволили, і відповідне рішення внесуть до нормативної бази МОН.

Також у навчальні плани для 5-9 класів можна буде вносити зміни залежно від побажання  декотрих шкіл матимуть певну варіативність. Школи самі зможуть вирішувати, яку кількість іноземних мов вивчати.

Ще одне нововведення стосується уроків фізкультури. Зараз проводять 3 години на тиждень для кожного класу спортивні заняття. При цьому у деяких школах кілька класів займаються одночасно в одному спортзалі.  Щоб зменшити завантаженість спортзалів, 1 годину на тиждень будуть використовувати для навчальних модулів з волейболу, баскетболу, аеробіки тощо, які проводитимуть у малому залі.