Школи та дитсадки Франківська поки не планують відправляти на карантин через коронавірус
06 Бер, 2020 11:28
В освітніх закладах міста поки що не планують обмежувати навчальний процес через коронавірус.
Читайте також: Для розвитку кардіохірургії: ЦМКЛ отримала сучасне обладнання від благодійників і МОЗ (ФОТО)
Про це йшлося шостого березня на нараді медиків та освітян в Івано-Франківську, пише “Галка“.
За словами директора департаменту освіти та науки Ігоря Максимчука, основне – проводити інформаційно-просвітницьку роботу, щоб знати, як працювати в нормальному режимі, аби запобігти поширенню хвороби.
«Хочемо розказати, що слід дотримуватися профілактичних заходів: робити провітрювання приміщень, дотримуватися особистої гігієни, педагоги мають проводити просвітницьку роботу, тематичні заходи. Знаю, що у школах навіть проводять тематичні диктанти. Загалом проводимо велику інформаційну кампанію і, думаю, гідно вийдемо з цієї ситуації».
Ігор Максимчук зауважив, що загалом ніякої паніки у школах та дитсадках немає.
«У дитсадках батьки питають про санітарні норми, а так то більше ніби нічого. На даному етапі все спокійно, організовано. Просто хочемо пояснити всім педагогам наших шкіл, як діяти. Нині відвідуваність у закладах освіти досить добра. У діток ніякої стривоженості немає, більше турбуються батьки та вчителі. Наразі питання про обмежування навчального процесу не стоїть», – додав Максимчук.
Очільниця управління охорони здоров‘я франківської міськради Марія Бойко каже, що станом на сьогодні, за оперативними даними, у світі є понад 98 тисяч осіб інфікованих коронавірусом, 55 тисяч людей вже одужали, 3 тисячі – померли.
«Не можна піддаватися паніці, слід зберігати ясний розум і спокійно підходити до ситуації, яку ми маємо. За нашими даними, діти на коронавірусну інфекцію практично не хворіють – хворих діток лише близько 1%. Але все одно треба дотримуватися профілактичних заходів: дотримуватися особистої гігієни, використовувати антисептики, часто мити руки, мінімізувати контакти з хворими, не торкатися обличчя, коли чхаєш і кашляєш, часто провітрювати приміщення (радимо навіть закінчувати урок на 5 хв швидше, щоб провітрити класну кімнату), роботи вологе прибирання, використовувати серветки».
Марія Бойко також наголосила, що маска – не захист для здорового, її має носити хворий, аби унеможливити розповсюдження бактерій.
Фахівчиня обласного лабораторного центру МОЗ Лідія Попова зауважує, що кожного дня ведеться спостереження і моніторинг кількості випадків респіраторних захворювань.
«Всі ці документи узагальнюються. Якшо серед хворих є ті, хто приїхав з країн, де є коронавірус, то випадок підлягає більшому скринінгу. Ми робимо аналізи а після того матеріал для підтвердження направляється на Київ. Також проводимо санітарно-освітню роботу у школах, місцях скупчень людей, на вулицях, проводимо ревізію засобів дезінфекції. Постійно спілкуємося з лікувальними закладами. Додам, що на «гарячу лінію» в обласний лабораторний центр поки що ніхто не звертався», – каже Попова.