Школярам Івано-Франківська надають усі види стоматологічної допомоги

Автор: Людмила Баран

23 Sep, 2014 10:40

Поділитись публікацією
Школярам Івано-Франківська надають усі види стоматологічної допомоги

Не кожне місто, на відміну від Івано-Франківська може похвалитися наданням стоматологічної допомоги дітям на базі навчальних закладів. Така практика діє в нас навіть за незначного фінансування.

Міська дитяча стоматологічна поліклініка є єдиним дитячим стоматологічним закладом нашої області. Обслуговує вона дітей віком від 0 до 18 років і розрахована на 450 відвідувань в зміну. Поліклініка надає усі види стоматологічної допомоги. Крім того, їй підпорядковані ще й стоматологічні кабінети у 17-ти школах Івано-Франківська, передає прес-служба міськвиконкому.

Далеко не кожен обласний центр України зберіг практику надання стоматологічної допомоги дітям на базі НЗ. Проте, навіть при невеликому фінансуванні ці кабінети повністю забезпечені матеріалами на час навчального року. Звісно, тут не ставлять дороговартісні фотополімерні пломби, але дітей періодично оглядають, пломбують зуби, а також дітей початкової школи регулярно оглядає лікар-ортодонт.

Оскільки стоматологи є не в усіх школах, то лікарі, які працюють у поліклініці, виділяють певний робочий день, беруть із собою потрібні інструменти і проводять медичні огляди. Вони працюють, щоб попередити батьків, чи є у дітей проблеми із зубами і кому саме з учнів варто звернутися до лікаря.

Як відомо, стоматологи б’ють на сполох – деякі діти навіть у 3-річному віці зовсім не вміють жувати, а це призводить як до розвитку карієсу, так і до виникнення різноманітних аномалій.

Окрім цього у таких шкільних стоматологічних кабінетах дітей навчають догляду за ротововою порожниною. Лікарі проводять уроки гігієни, індивідуальні бесіди, показові уроки з рольовими іграми. Учням наглядно показують, яка їжа корисна, яка шкідлива, як потрібно чистити зуби, чим саме і скільки часу.